MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Romanowski z Goworowa walczy z białaczką. Mieszkańcy gminy zbierają pieniądze na leczenie. Także przez zbiórkę elektroodpadów

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Źródło: archiwum prywatne
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie organizuje zbiórkę elektroodpadów. Środki zebrane w ramach akcji zostaną przekazane Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na konto Mateusza Romanowskiego z Goworowa.

W 2015 roku Mateusz Romanowski zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Miał już za sobą chemioterapię i przeszczep szpiku kostnego, ale choroba wróciła. Chłopiec przeszedł kolejny przeszczep szpiku, ale procedura przeszczepowa osłabiła zniszczony już organizm Mateusza. Od tamtej pory zmaga się on z powikłaniami.

Więcej o Mateuszu:

Szpik, który Mateusz otrzymał zwalczył białaczkę, ale jest niestety zbyt agresywny dla organizmu chłopca i wyniszcza go. Aby temu zapobiec chłopiec przyjmuje leki immunosupresyjne, które osłabiają jego odporność. Przyjmuje też duże dawki sterydów, które znacznie osłabiły jego układ kostny – ma problemy z chodzeniem, poruszaniem się, jest zupełnie odizolowany od otoczenia. W ostatnim czasie też zaczął zabiegi fotoferez, które mają pomóc w walce z chorobą. Pomimo wielu przeciwności Mateusz nie traci nadziei na powrót do zdrowia. Pilnie się uczy i rozwija swoje zainteresowania językowe. Samodzielnie uczy się języka japońskiego, zgłębia też tajniki medycyny

- piszą rodzice Mateusza.

Przedłużająca się choroba, nowe metody leczenia, ogromna ilość leków i częste dojazdy do szpitali znacznie przekraczają możliwości rodziny.

Pomóc można na różne sposoby, np. dokonując darowizny na stronie fundacji:Fundacja Dzieciom - Mateusz Romanowski

Można też przekazać elektroodpady do GOKSiR-u

Zbiórka trwa do 31.05.2021. Miejsce zbiórki to plac przy GOKSIR ul. Szkolna 16A, 07-440 Goworowo (plac ZGK w Goworowie). Poniedziałek - piątek w godz. 7.30-15.30, soboty w godzinach 9.00-15.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki