MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Manuela blisko medalu

Manuela Wikieł po raz kolejny zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.
Manuela Wikieł po raz kolejny zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Fot. Archiwum
Już po raz kolejny Zimowe Mistrzostwa Polski w kategorii seniorów i młodzieżowców rozegrany zostały na pływalni w Gorzowie Wielkopolskim.

W zawodach, które zostały rozegrane na basenie 25 metrowym nie zabrakło reprezentantki UŚKS Ostrołęka Manueli Wikieł. Trenująca na co dzień w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie pod okiem trenera kadry narodowej Mirosława Drozda zawodniczka wypadła bardzo dobrze, chociaż ponownie może mówić o niedosycie. Tak samo jak przed rokiem zabrakło szczęścia na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym nasza zawodniczka ukończyła rywalizację na czwartym miejscu (przed rokiem szósta), na dystansie 800 stylem dowolnym była siódma (przed rokiem czwarta), a na 400 m stylem dowolnym uplasowała się tak samo jak w ubiegłorocznych mistrzostwach na ósmym miejscu. Nasza zawodniczka jako jedna z nielicznych podczas tych mistrzostw nie stosowała już tzw. "super stroju", który od stycznia będzie zakazany przez Międzynarodową Federację Pływania FINA.