Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Makowskie zdolniachy: 16 uczniów ze stypendiami dla szczególnie uzdolnionych

red
Szczególnie uzdolnionymi uczennicami może pochwalić się Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie. Zarząd województwa mazowieckiego przyznał stypendia aż pięciu uczennicom tej szkoły. Za ponadprzeciętne zdolności matematyczne stypendium otrzymała Magdalena Szymańska z klasy II. Jej opiekunem jest Joanna Jaworska. Magda brała udział w wielu konkursach matematycznych, ale też w ogólnopolskim konkursie ekonomicznym w Warszawie, gdzie otrzymała wyróżnienie. Jak mówi, matematyka przychodzi jej łatwo. Aneta Szwejk z kolei, również uczennica klasy II, pod opieką pani Justyny Sadowskiej sama tworzy stronę internetową. Jej projekt dotyczy edukacji on-line.Inna uczennica tym razem klasy pierwszej, Eliza Szwejk, to być może przyszła chemiczka. Na co dzień lubi czytać książki, słuchać muzyki i uprawiać sport. Stypendium otrzymała za projekt z chemii o sztucznych barwnikach w żywieniu. Opiekunem gimnazjalistki jest pani Katarzyna Bruździak.Do grona stypendystów należy także Natalia Zbrzezna, pasjonatka wszystkiego co jest związane z Anglią. Jej fascynacja tym krajem zaczęła się po lekturze przygód Harry’ego Pottera. Jej marzeniem jest wyjazd do  Anglii. Natalia realizuje projekt z języka angielskiego pod okiem Magdaleny Chojnowskiej. Projekt traktuje o świętach w krajach anglojęzycznych i w Polsce.Projektem z biologii na temat ochrony środowiska może pochwalić się Gabriela Niesłuchowska, uczennica klasy I. Jej opiekunem jest Zenona Żychowska.
Szczególnie uzdolnionymi uczennicami może pochwalić się Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie. Zarząd województwa mazowieckiego przyznał stypendia aż pięciu uczennicom tej szkoły. Za ponadprzeciętne zdolności matematyczne stypendium otrzymała Magdalena Szymańska z klasy II. Jej opiekunem jest Joanna Jaworska. Magda brała udział w wielu konkursach matematycznych, ale też w ogólnopolskim konkursie ekonomicznym w Warszawie, gdzie otrzymała wyróżnienie. Jak mówi, matematyka przychodzi jej łatwo. Aneta Szwejk z kolei, również uczennica klasy II, pod opieką pani Justyny Sadowskiej sama tworzy stronę internetową. Jej projekt dotyczy edukacji on-line.Inna uczennica tym razem klasy pierwszej, Eliza Szwejk, to być może przyszła chemiczka. Na co dzień lubi czytać książki, słuchać muzyki i uprawiać sport. Stypendium otrzymała za projekt z chemii o sztucznych barwnikach w żywieniu. Opiekunem gimnazjalistki jest pani Katarzyna Bruździak.Do grona stypendystów należy także Natalia Zbrzezna, pasjonatka wszystkiego co jest związane z Anglią. Jej fascynacja tym krajem zaczęła się po lekturze przygód Harry’ego Pottera. Jej marzeniem jest wyjazd do Anglii. Natalia realizuje projekt z języka angielskiego pod okiem Magdaleny Chojnowskiej. Projekt traktuje o świętach w krajach anglojęzycznych i w Polsce.Projektem z biologii na temat ochrony środowiska może pochwalić się Gabriela Niesłuchowska, uczennica klasy I. Jej opiekunem jest Zenona Żychowska.
Musieli świetnie napisać egzamin szóstoklasisty, a do tego mieć średnią ocen powyżej 5,33. Przedstawiamy stypendystów „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepszej inwestycji w człowieka”, realizowanego przez urząd marszałkowski. Każdemu z wyróżnionych uczniów przyznano około 4 tysięcy złotych na rozwijanie naukowych zainteresowań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki