Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lidia Grabowska od narodzin walczy o zdrowie. Trwa zbiórka i licytacje, aby pomóc małej ostrowiance

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Lidia Grabowska to kilkuletnia mieszkanka Ostrowi Mazowieckiej. Pierwsze 6 tygodni po narodzinach spędziła w szpitalu, gdzie walczyła o życie i zdrowie. Dziewczynka ma niedotlenienie w okolicy wzgórza i gałek bladych, które odpowiadają za mowę, dlatego istnieje zagrożenie, że nigdy nie będzie mówić. Im szybciej otrzyma pomoc, tym większa szansa, że Lidka w przyszłości będzie samodzielna.

Reanimacja, stan krytyczny, niedotlenienie, porażenie. Takich słów nie chcą usłyszeć żadni rodzice. Nasza Lidia pierwsze 6 tygodni po narodzinach spędziła w szpitalu, walcząc o życie i zdrowie. Od urodzenia musi być rehabilitowana, ponieważ lewa strona jej ciała jest niesprawna

- opisują pierwsze chwile po narodzinach córki jej rodzice.

U Lidki stwierdzono wrodzone wady rozwojowe przegród serca, wrodzone wzmożone napięcie mięśniowe, wrodzone zapalenie płuc, całościowe zaburzenia rozwojowe - autyzm atypowy, opóźnienie rozwoju mowy. Od pierwszych dni życia dziewczynka jest pod opieką specjalistów.

Autyzm atypowy jest jedną z diagnoz ze spektrum autyzmu. Może wywoływać zaburzenia mowy, problemy w interakcjach z ludźmi i sztywność zachowań. U Lidki widać już, że rozwój mowy nie przebiega prawidłowo. Dziewczynka potrzebuje intensywnej i systematycznej terapii logopedycznej.

Rodzice Lidii mówią, że córka ciężko pracuje, aby osiągnąć postępy: regularnie spotyka się z osteopatą, terapeutą integracji sensorycznej i terapeutą ręki. Neurolog powiedział, że państwo Grabowscy muszą działać szybko, póki córka jest mała, a mózg "elastyczny".

Nasza córeczka ma niedotlenienie w okolicy wzgórza i gałek bladych, które odpowiadają za mowę, dlatego też istnieje zagrożenie, że nigdy nie będzie mówić. Zależy nam bardzo, aby pozyskać środki na wykupienie jej turnusów rehabilitacyjnych na przyszły rok, które dadzą jej szansę na rozwój mowy. Chcemy zrobić wszystko, by mimo trudnego startu Lidia dostała szansę na samodzielne, dobre życie. Koszty rehabilitacji i terapii są jednak ogromne. Bardzo prosimy o Waszą pomoc. Razem możemy odmienić los Lidii

- apelują rodzice Lidki.

Jak pomóc? Jest kilka sposobów

Aby pomóc dzielnej dziewczynce można wpłacić datek na jej konto, które prowadzi Fundacja Siepomaga:

lub przekazać 1,5% podatku wpisując w rozliczeniu Numer KRS 0000396361, cel szczegółowy 1,5% 0342659 Lidia.

Można też dołączyć do grupy na FB: Lidia Grabowska- licytacje charytatywne i brać udział w licytacjach. Codziennie pojawiają się tutaj nowe przedmioty i usługi, których zakup na pewno sprawi nam przyjemność - zwłaszcza, że cel jest szczytny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki