Lider za mocny dla małkińskich piłkarzy (zdjęcia)

Redakcja
W całym meczu nie brakowało twardej walki i ostrych spięć.
Piłkarze Małkińskiego Klubu Sportowego nie sprawili niespodzianki i ulegli na własnym boisku liderowi rozgrywek Naprzodowi Skórzec 1:4.
MKS Małkinia - Naprzód Skórzec

Spotkanie rozgrywane w niedzielne popołudnie 9 września mocnym akcentem rozpoczęli goście. Już po kilku minutach skonstruowali akcję, w której napastnik stanął oko w oko z golkiperem gospodarzy, ale fatalnie przestrzelił. Lepszą skutecznością zawodnicy ze Skórca wykazali się w 17. minucie, kiedy po szybkim kontrataku objęli prowadzenie. Choć przyjezdni przez całą połowę stwarzali większą zagrożenie pod bramką MKS to piłkarze Zbigniewa Suchodolskiego nie odstawali mocno od faworyzowanego lidera i toczyli wyrównaną walkę mając nadzieję na wyrównanie. Ich plany pokrzyżował tuż przed przerwą sędzia prowadzący to spotkanie. Przy linii bocznej w okolicach środka boiska nie zauważył przewinienia na zawodniku gospodarzy, odgwizdał natomiast faul Łukasza Gromka, który wślizgiem ratował całą sytuację i przerwał akcję gości. Arbiter bez zastanowienia sięgnął po czerwony kartonik, choć zdecydowanie bardziej należała się w tej sytuacji jedynie żółta kartka.

W drugiej połowie czerwono-zieloni chcąc walczyć o korzystny wynik musieli mocniej zaatakować, ale grając w osłabieniu narażali się na kontrataki gości. Naprzód bez litości je wykorzystywał i dołożył kolejne gole. Gospodarzy stać było jedynie na wywalczenie dwóch jedenastek. Jednej z nich nie wykorzystał Adam Najgrodzki. Gola honorowego strzałem "z wapna" zdobył w końcówce spotkania Paweł Gromek.

Po 6 kolejkach piłkarze z Małkini mają na koncie 8 punktów i zajmują w tabeli 7. miejsce. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

MKS Małkinia - Naprzód Skórzec 1:4 (0:1)

MKS: Przesmycki - Gromek Ł, Sadowski, Gromek P., Sokołowski (75. Ruciński) - Padewski (75. Socik), Najgrodzki, Jakubik (28. Giziński), Imiński, Borowy - Domalewski