Leonarski i Murach tryumfują w tenisowych zmaganiach

Maciej Leonarski wygrał rywalizację wśród weteranów.
Maciej Leonarski wygrał rywalizację wśród weteranów. A. Dobkowski
Zwycięstwem Macieja Leonarskiego zakończył się tenisowy turnieju dla weteranów +45. W zawodach zorganizowanych po pierwszy przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe przy współpracy z MZOSTiIT nie zabrakło emocjonujących spotkań najbardziej doświadczonych zawodników z miasta i powiatu ostrołęckiego.

W finałowej batalii Maciej Leonarski pokonał Pawła Muracha 4:6 6:3 10:3 i Tomasza Bednarskiego 6:3 6:4. Z kolei Tomasz Bednarski wygrał z Pawłem Murachem 6:4 4:6 10:3 i zajął drugie miejsce w zawodach. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Paweł Murach i Roman Szkopek. Drugi z wymienionych zawodników wdarł się na podium po meczach w grupie barażowej i decydującym zwycięstwie nad Grzegorzem Barem 6:4 6:4.

- To był bardzo ciekawy i niezwykle zacięty turniej, w którym nie było zdecydowanego faworyta -podkreśla prezes OST Jędrzej Nowak. - Zorganizowaliśmy takie zawody po raz pierwszy, ale z pewnością będą kolejne tego typu imprezy.

Emocji nie zabrakło również w turnieju młodzieżowym do lat 18. W zawodach najlepszy okazał się Bartosz Murach, który w finałowym meczu pokonał Rrafała Boryszewskiego 8:6 7:5. Trzecie miejsce w zawodach zajął Jakub Biedrzycki, a czwarte Agata Plona. Kolejna okazja do rywalizacji w wakacyjnym turnieju młodzieżowym w środę, 12 sierpnia. Wcześniej w dniach 3-7 sierpnia zostanie przeprowadzona druga odsłona bezpłatnej Wakacyjnej Szkoły Tenisa.

W dniach 1-2 sierpnia Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe wraz z MZOSTiIT zapraszają na Mistrzostwa Kurpi. Do otwartego turnieju mogą przystąpić zawodnicy nie tylko z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, ale całego regionu.