Lekkoatletyczne, wakacyjne starty ostrowskich sportowców.

Mirosław Dylewski
Paweł Fabiański, Małgorzata Zyśk i Dawid Zadrożny
Paweł Fabiański, Małgorzata Zyśk i Dawid Zadrożny Archiwum LKS Ostrowianka
W dniach 24-26 lipca odbyły się w Krakowie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy Klubu LKS "Ostrowianka", najlepiej wypadł Paweł Fabiański, bijąc rekordy życiowe w biegach na 100 (11,06 s) i 200 metrów (22,16 s). W biegu finałowym na 200 metrów zajął on piąte miejsce, a na 100 metów - jedenastą pozycję. W gronie 16-latków są to drugie wyniki w Polsce.

Bardzo dobrze wystartowała również Małgorzata Zyśk w trójskoku, która z wynikiem 11,33 metra wywalczyła piątą lokatę w zawodach. Jest to najlepszy wynik wśród 16-latek w Polsce.
Dawid Zadrożny w pchnięciu kulą z wynikiem 16,12 metra zajął dwunastą pozycję.

Z drugiego ostrowskiego lekkoatletycznego klubu UOLKA Ostrów Maz. wystartował w tych zawodach na 800 metrów również Piotr Polakowski, który w finale B osiągnął czas 1,59,43 i zajął dwunastą lokatę. W rywalizacji międzyklubowej "Ostrowianka" zdobyła 17 a UOLKA 4 punkty.