Kurpie byli w Rajczy na rajdzie

z
Lelis. Na XIII Międzynarodowy i XXXVII Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski "Beskidy bez granic" Rajcza-Zwardoń-Skalite-Oscadnica - 2005 z powiatu ostrołęckiego pojechały 42 osoby. W tym roku powiat reprezentowały gminy: Lelis, Łyse, Myszyniec i Rzekuń.

W klasyfikacji gmin - gmina Myszyniec przy wsparciu zawodników z Łysych zajęła 7. miejsce, gmina Lelis - 13. na 84 drużyny biorące udział w rozgrywkach. W klasyfikacji powiatów - powiat ostrołęcki uplasował się na drugiej pozycji.
W towarzyszących rajdowi targach w kategorii Targi Ofert Turystycznych gmina Lelis zajęła II miejsce. Stoisko przygotowała Anna Ogniewska - dyrektor GOK-O, wystąpiła też grupa śpiewacza z zespołu Nowe Latko. Piękne stroje kurpiowskie, wycinanki, oryginalne pieśni, gwara i pyszne jadło (nięso w chlebzie, zuraziny, borowki z japkani, fafernuchy, łagodniak) smakowały gościom z kraju i zagranicy.
Wyjazd do Rajczy organizowało starostwo i GOK-O w Lelisie. Z zawodnikami pojechał wicestarosta W. Pakieła.