Kulturystyka i fitness: Debiuty w Ostrowi

AM
Paweł Kacprzyński z Ostrołęki
Paweł Kacprzyński z Ostrołęki A. Mierzwiński
W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się już po raz piąty Debiuty Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego.

Wzięło w nich udział 18 pań i 40 zawodników niemal z całego kraju. Po kilku godzinach prezentowania mięśni i wdzięku (była to domena pań), ogłoszono wyniki i rozdano nagrody, medale i dyplomy.

W fitness sylwetkowym kobiet do 163 cm zwyciężyła Anna Pepłowska z Olsztyna, a w kategorii powyżej 163 cm - Angelika Bobkowska z Poznania. W fitness gimnastycznym najlepsza okazała się Natalia Świenc z Gdańska. W skromnie obsadzonej kulturystyce kobiet wszechwag (tylko dwie zawodniczki) zdecydowanie wygrała Ewa Seliga z Warszawy.

W konkurencjach męskich sędziowie mieli zdecydowanie więcej pracy, aby wyłonić zwycięzców. Kulturystykę klasyczną wszechwag wygrał Mariusz Marusik z Tomaszowa Mazowieckiego. W kulturystyce do 70 kg zwyciężył Damian Miśkiewicz z Piotrkowa Trybunalskiego, do 80 kg - Tomasz Pabiniak z Łodzi, do 90 kg - Paweł Kacprzyński z Ostrołęki i powyżej 90 kg - Marek Kocik z Legionowa. Konkurencję open, w której zmierzyli się zwycięzcy z poszczególnych kategorii wagowych, wygrał Tomasz Pabiniak przed Pawłem Kacprzyńskim i Markiem Kocikiem.

- Jestem tu już po raz piąty i już od trzech lat twierdzę, że jest to najlepsza impreza w roku. Przyjmujecie nas tak sympatycznie, że czuję się tu jak u siebie - powiedział po zakończeniu zawodów Leszek Michalski, sędzia klasy międzynarodowej w kulturystyce i fitness.

Leszek Michalski uważa, że o wielu debiutujących w Ostrowi zawodniczkach i zawodnikach, jeszcze usłyszymy i to nie tylko z krajowych aren. Trener kadry Bogdan Szczotka już wytypował pięciu kulturystów, którzy na Mistrzostwach Polski będą walczyli o miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Europy.
- W fitness sylwetkowym pań też poziom był bardzo wysoki i widzę przynajmniej kilka wschodzących gwiazd - stwierdził Leszek Michalski.