MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Polsce. Transmisja mszy świętej. W południe z myszynieckiej bazyliki

Beata Modzelewska
Fot. z FB parafii
Koronawirus w Polsce. W Myszyńcu msze św. odprawiane są jak w każdą niedzielę, jednak w każdej może uczestniczyć nie wiećej niż 50 osób. Proboszcz zachęca do "uczestnictwa we mszach św. w telewizji". W południe będzie też transmisja z Myszyńca.

Msza św. transmitowana będzie na facebookowym profilu parafii:

Proboszcz parafii, ks. Zbigniew Jaroszewski, apeluje:

Drodzy parafianie …
W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie nas wszystkich, a także uwzględniając najnowsze rozporządzenia Premiera i Konferencji Episkopatu Polski oraz naszego Biskupa Janusza Stepnowskiego we Mszy Świętej nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób. Dostosowując się do tego rozporządzenia w niedzielę będziemy wchodzić do Kościoła tylko jednymi drzwiami i w momencie kiedy liczba osób w Kościele osiągnie 50, pozostali nie będą mogli wejść do Kościoła. Bardzo prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do wskazań służb porządkowych w wejściu Kościoła. W pierwszej kolejności niech uczestniczą Ci którzy prosili o Mszę Świętą i zamawiali intencję na daną godzinę i w dany dzień. Chcę, żebyście byli pewni, że te Msze Święte, które były zamówione my jako kapłani będzie odprawiać i modlić się w naszej Bazylice. Rozkład Mszy Świętych w naszej Bazylice pozostaje bez zmian.
Przepraszamy że wszyscy, którzy będą chcieli być na Eucharystii, nie będą mogli uczestniczyć we Mszach Świętych. Dodam, że Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych.
Zostańcie w domu i zachęcam do uczestnictwa we Mszach Świętych w telewizji.

(...)

Przypominam, że Rekolekcje parafialne, spotkania formacyjne i spotkania wspólnot parafialnych są odwołane. Do tego wspólne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale, procesje z feretronami o godz. 12.00 również są odwołane i zachęcam do indywidualnej modlitwy i odprawiania powyższych praktyk w swoich rodzinach. Wykorzystajcie ten czas dobrze, indywidualną i rodzinną modlitwę, czytanie Pisma Świętego, lekturę duchową, spędzajcie ten czas po prostu spędzony z najbliższą rodziną w domu. Ograniczajcie na ile jest to możliwe przemieszczanie się w różne miejsca.
Jak wiemy, w tygodniu nasza Bazylika jest otwarta od 6.30 do 17.30. Zachęcam do modlitwy indywidualnej w naszej Świątyni. My jako Wasi duszpasterze nieustannie modlimy się za całą naszą parafię. Ja wraz z księżmi wikariuszami od poniedziałku do soboty postanowiliśmy na zmianę adorować Najświętszy Sakrament od porannej do wieczornej Mszy Świętej, aby Pan Bóg oddalił epidemię. W trakcie adoracji jeden z kapłanów w ciągu dnia od godz. 8.00 do 17.00 będzie spowiadać w naszej Bazylice, będzie możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia indywidualnie Komunii Świętej. W sytuacji zagrożenia życia udamy się z Komunią św. i spowiedzią do osoby umierającej, tak, jak robiliśmy to do tej pory. Jeśli jest taka możliwość prosimy o przywiezienie osób chorych lub starszych do Bazyliki w tygodniu poza Mszą Świętą.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki