MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Czerwonka. Zebranie gminnego sztabu krysysowego. Wydrukują przyłbice

Renata Jasińska
Renata Jasińska
Czerwonka. Gminny sztab kryzysowy spotkał się, by porozmawiać o koronawirusie.

31 marca w urzędzie gminy odbyło się nieformalne spotkanie gminnego sztabu kryzysowego w związku z trwającą epidemią koronawirusa.

Uczestniczyli w nim: wójt Paweł Kacprzykowski, sekretarz Jan Seroka, kierownik GOSP Teresa Rogalska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwonce Zbigniew Załęski, prezes Gminnego Związku OSP Dariusz Szczygielski czy lekarz z Ośrodka Zdrowia w Czerwonce Zuzanna Kozłowska.

Wójt najpierw przedstawił sytuację epidemiologiczną na terenie kraju oraz powiatu makowskiego, a potem rozmawiano o realiach w gminie Czerwonka. Dyrektor szkoły przybliżył funkcjonowanie swojej placówki zgodnie z wytycznymi rządu oraz Ministerstwa Edukacji w czasie zamknięcia szkoły. O zadaniach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i wywiązywaniu się z nich poinformowała Teresa Rogalska. Gotowość strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie naszej gminy wyraził prezes Gminnego Związku OSP Dariusz Szczygielski.

Na koniec głos zabrała Zuzanna Kozłowska. Przybliżyła jak wygląda sytuacja w przyjmowaniu pacjentów oraz wyjaśniła jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażeniem koronawirusem. Zauważyła także, że w ośrodku zdrowia kończą się zapasy podstawowych środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Paweł Kacprzykowski zaproponował przekazanie ośrodkowi przyłbic, które powstają w urzędzie gminy za pomocą drukarki 3D.

żródło: UG Czerwonka

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki