Korona zastopowała Bartnika w Pucharze Polski

Po pierwszej połowie pucharowego starcia Aldo Bartnika Myszyniec z Koroną Ostrołęka zapowiadało się na nie lada niespodziankę, bo gospodarze sensacyjnie prowadzili 2:0. W drugiej połowie dużo lepiej spisali się jednak ostrołęczanie, wywalczając tym samym awans do 5. rundy okręgowego Pucharu Polski.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Myszyńcu przecierali oczy ze zdumienia, bowiem Aldo Bartnik najpierw trafił na 1:0 za sprawą Szymona Kulasa, a następnie Maciej Szymański podwyższył na 2:0 po rzucie karnym. Do przerwy utrzymał się taki wynik, co było sporą niespodzianką, gdyż 3. zespół A Klasy prowadził z czołową drużyną IV ligi mazowieckiej. W drugiej połowie role jednak się odwróciły.

Trener Marcin Truszkowski w przerwie wpuścił na boisku Wojciecha Skorupkę, Pawła Kowalkowskiego i Przemysława Olesińskiego. Zmiany pomogły. Już po 10 minutach drugiej części gry był remis, a w 85. i 88. minucie Korona zadała ostateczne ciosy i wygrała 4:2. Strzelcami bramek dla Korony byli Paweł Kowalkowski i Maciej Staszczuk - obaj trafili po dwa razy.

W innych meczach 4. rundy nie brakowało niespodzianek. GKS Andrzejewo niespodziewanie pokonał KS Wąsewo 4:2, Wkra Radzanów także dość sensacyjnie pokonała Sonę Nowe Miasto 2:0, a Tamka Dzierzgowo nie dała rady Tęczy Ojrzeń, przegrywając 1:4. Piąta runda rozegrana zostanie 27 września.