Korona rozbiła wicelidera ligi okręgowej (zdjęcia, wideo)

Strzelec pierwszej bramki dla Korony HiD Szymon Nowak w walce o piłkę.
Strzelec pierwszej bramki dla Korony HiD Szymon Nowak w walce o piłkę. Fot. A. Dobkowski
Piłkarze Korony HiD Ostrołęka prowadzeni przez trenera Tomasza Słowika w sobotnie popołudnie dali popis strzeleckich umiejętności w pierwszym meczu barażowym o IV ligę gromiąc ŁKS Łochów 4:0.

Korona HiD - ŁKS Łochów

W pierwszych minutach mecz na stadionie przy ulicy Witosa to goście mieli dogodne sytuacje strzeleckie do strzelenia gola, ale bardzo dobre interwencje Sebastiana Szczechowiaka uchroniły żółto-niebieskich przed utratą bramki. Za strzelenie bramek gospodarze wzięli się po dwóch kwadransach meczu, a wynik spotkania otworzył po pięknej indywidualnej akcji Szymon Nowak. Kilka minut po zmianie stron po podaniu od Cezarego Stachowicza, z kilku metrów do siatki rywali trafił Piotr Kubat. Kolejną zespołową akcję Korony na bramkę zamienił z kolei Michał Nosek. Czwartą bramkę zdobył ponownie Piotr Kubat, wykorzystując bardzo dobre podanie od Kamila Rupacza. Wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale kolejny sytuacji na bramkę nie potrafił zamienić grający trener Korony HiD Tomasz Słowik.

- Ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo i bardzo się cieszymy, że przed rewanżem udało nam się wypracować taką przewagę - mówił po meczu czołowy piłkarz Korony HiD Cezary Stachowicz. - Mówiliśmy przed meczem o zwycięstwie 3:0, a udało nam się strzelić nawet jedną bramkę więcej. Nie możemy jednak zlekceważyć rywala i w rewanżu musimy zagrać również najlepiej jak potrafimy - podkreślił Cezary Stachowicz. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrany w Łochowie, w środę 23 czerwca o godz. 17.00.

Korona HiD Ostrołęka - ŁKS Łochów 4:0 (1:0)
Bramki: Kubat 52. 81. Nowak 34. Nosek 65.

Korona HiD: Szczechowiak - Świętochowski (74. Górski), Ostaszewski, Rupacz - Nowak (66. Słowik), Manowski, Nosek, Rychlik, Nadrowski (79. Bałas) - Kubat (84. Ćwiek), Stachowicz