Korona pokonała Makowiankę w hicie kolejki

Piłkarze Korony łapią wiatr w żagle na finiszu rozgrywek ligi okręgowej
Piłkarze Korony łapią wiatr w żagle na finiszu rozgrywek ligi okręgowej Arkadiusz Dobkowski
Spotkanie Korony Ostrołęka z Makowianką Maków Mazowiecki było najciekawszym starciem 24 kolejki ligi okręgowej. W drugim meczu pod wodzą nowego trenera Marcina Truszkowskiego gospodarze odnieśli zwycięstwo 3:1.

Już w ósmej minucie spotkania prowadzenie gospodarzom dał Maciej Staszczuk. Tuż prze przerwą Sebastiana Szczechowiaka pokonał Michał Poniatowski i do przerwy na stadionie przy ulicy Witosa mieliśmy remis 1:1. Po zmianie stron nad stadionem przeszła potężna ulewa, co sprawiło, że rywalizacja na śliskiej murawie stała się jeszcze trudniejsza. W tych warunkach lepiej poradzili sobie gospodarze dla których bramki strzelali Maciej Staszczuk i Michał Nosek. Ostatecznie Korona odniosła pewne zwycięstwo 3:1 i zmniejszyła stratę punktową do Makowianki do zaledwie punktu.

W kolejnym meczu Koronę czeka wyjazdowa derbowa konfrontacja z Tęczą JBB Łyse. Mecz zaplanowano na niedzielę, 22 maja na godz. 17.00 na stadionie przy ulicy Topolowej. Makowianka z kolei przed własną publicznością podejmie Wkrę Sochocin, w sobotę, 21 maja o godz. 15.00.

Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Maz. 3:1 (1:1)
Bramki: Staszczuk 8. 65., Nosek 73. - Poniatowski 44.

Korona: Szczechowiak - Gawrych, Jastrzębski, Skarzyński, Borkowski (75. Zięba) - Staszczuk (75. Dzbeński), Jóźwiak (80. Buchalski), Górski, Drężewski (82. Laska) - Nosek, Kubat

Makowianka: Gorzoch - Ł. Pragacz (81. Strzelczak), Bukowski, Kacprzycki - Kozon - Obłudka, Pustoła (70. Ciak), M. Galik, Pawlak, Poniatowski (72. Pszczółkowski), Traczewski (57. Szczepański)