Korona Ostrołęka - Błonianka Błonie. Półfinał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim [WIDEO, ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Korona Ostrołęka - Błonianka Błonie. Korona Ostrołęka nie sprostała Błoniance Błonie w meczu półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Podopieczni Tomasza Staniórskiego przegrali przy ul. Witosa 0:3 i pożegnali się z rozgrywkami na etapie półfinału. Mecz rozegrany został 8.05.2019.

Meczu o taką stawkę w Ostrołęce nie było dawno. Rozegrany został 8.05.2019. Korona wygrała puchar okręgowy, po czym w ćwierćfinale pucharu wojewódzkiego wyeliminowała trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki, wygrywając u siebie 3:2. Kolejny rywal to Błonianka Błonie, czołowy zespół IV ligi mazowieckiej, ale w grupie południowej.

Półfinał nie ułożył się po myśli Korony. W 29. minucie Dawid Jarczak wyprowadził gości na prowadzenie. Jednobramkowa przewaga Błonianki utrzymywała się przez dłuższy czas, ale w 79. i 81. minucie losy tego meczu zostały rozstrzygnięte. Dwa gole strzelił Rafał Włodarczyk, pieczętując awans Błonianki do finału. Ich rywalem w meczu finałowym będzie Legia II Warszawa.

A Korona? Cóż - teraz może skupić się tylko i wyłącznie na rozgrywkach ligowych. Obecnie żółto-niebiescy zajmują 9. miejsce w IV lidze mazowieckiej, gr. północnej.