Podnoszenie ciężarów. UKS Atleta Ostrołęka i UOLKA Ostrów Mazowiecka na Międzynarodowym Turnieju im. Hawrylewicza. Zobaczcie, jak wypadli

redacja TO
Dominik Kulesza zajął w turnieju 10 miejsce
Dominik Kulesza zajął w turnieju 10 miejsce UKS Atleta Ostrołeka
UKS Atleta i UOLKA Ostrów Mazowiecka zaprezentowali się na turnieju w Siedlcach. W dobrej obsadzie zawodnik z Ostrołęki zajął nie najgorsze miejsce, a medal zdobyła zawodniczka z Ostrowi Mazowieckiej.

Uczniowski Klub Sportowy Atleta został zaproszony przez zarząd WLKS Nowe Iganie Siedlce na Międzynarodowy Turniej im. Jana Hawrylewicza. Pojechał tam młody sztangista z Ostrołęki. Była tam także zawodniczka UOLKA Ostrów Mazowiecka.

Podnoszenie ciężarów. Nasi na turnieju w Siedlcach

27 kwietnia 2019 roku, w Siedlcach, odbył się Międzynarodowy Turniej im. Jana Hawrylewicza. Startowało 8 pań i 19 panów do 23 roku życia z Estonii, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz Polski, a wśród nich ostrołęcki atleta Dominik Kulesza oraz Karolina Brzostka z UOLKA Ostrów Mazowiecka. To bardzo silnie obsadzony turniej, w którym wystapili zawodnicy z czołówki krajowej i europejskiej.

Turniej przyniósł wiele emocji. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Armands Mezinskis z Łotwy, który dźwignął 338 kg w dwuboju, co przełożyło się na 399,54 punktów Sinclaira. Drugi był Marcin Izdebski (Budowlani Opole) – 320 kg/383,08 pkt, zaś trzecie miejsce zajął Jewhenij Fesak z Ukrainy – 320/358,79.

Ostrołęczanin Dominik Kulesza z wynikiem 259 kg/ 300,35 zajął 10 lokatę wśród ciężarowej elity europejskiej. Dominik powtórzył dokładnie wynik w dwuboju uzyskany na Mistrzostwach Polski Juniorów 2019 w Puławach.

Wśród kobiet nie miała sobie równych rodaczka Mezinskisa, Daniela Ivanova. Jej wynik to 191 kg w dwuboju i 253,04 w punktacji Sinclaira. Druga była Milena Rutkowska (Mazovia Ciechanów) – 176 kg/212,5 pkt, zaś trzecia Karolina Brzostek (UOLKA Ostrów Mazowiecka) – 147/211,88. Czwartą lokatę zajęła Angelika Bednarz z WLKS (165/185,81).