Korona lepsza w derbach od Rzekunianki. Zobacz zdjęcia i wideo

To był mecz pełen ambitnej walki z obu stron.
To był mecz pełen ambitnej walki z obu stron. A. Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony odnieśli zwycięstwo nad Rzekunianką Rzekuń 2:0 w derbowym spotkaniu kończącym zmagania w rozgrywkach ligi okręgowej.

Rzekunianka Rzekuń - Korona Ostrołęka

Losy konfrontacji rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie spotkania. W 30. minucie gry po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego przez Michała Noska, błąd popełnił golkiper gospodarzy Daniel Woźniak i wypuścił piłkę pod nogi Piotra Kamionowskiego, który nie zmarnował okazji do strzelenia bramki.

Kilka minut później zaspała defensywa gospodarzy i nie pokryła Michała Noska, który pewnym strzałem z kilku metrów wpisał się na listę strzelców. W drugiej odsłonie meczu gra się wyrównała, ale to Korona miała lepsze sytuację strzelecką. Z rzutu karnego Daniela Woźniaka nie potrafił pokonać Dariusz Jastrzębski.

Ostatecznie piłkarze ostrołęckiej Korony wygrali 2:0 i ukończyli rozgrywki na piątej pozycji w tabeli ligi okręgowej. Awans uzyskała Wkra Bieżuń, a Tęcza JBB Łyse zagra w barażach o IV ligę. Więcej informacji w kolejnym papierowym wydaniu "Tygodnika Ostrołęckiego".

Rzekunianka Rzekuń - Korona Ostrołęka 0:2 (0:2)

Bramki: P. Kamionowski 30., Nosek 37.
Rzekunianka: Woźniak - Olbryś, Kowalski, Zięba, Białczak - Il (75. Kuliś), Wierzbowski (80. Witkowski), Ł. Sakowski, Choroszewski, Gocłowski (63. R. Sakowski) - Wysocki
Korona: Szczechowiak - Staszczuk, Jastrzębski, Waś, Głażewski - Dzbeński, Dąbrowski, P. Kamionowski (80. Manowski), Majewski, Parzych - Nosek (80. M. Załęski)