Korona lepsza od Mławianki [ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
W trzeciej kolejce IV ligi mazowieckiej Korona Ostrołęka pokonała Mławiankę Mława 3:0. Ostrołęccy piłkarze zagrali dobre zawody, a jednym z bohaterów meczu był powracający po kontuzji Andrzej Łyziński. W dobrym stylu obronił on rzut karny.

Zaczęło się doskonale, bo w 4. minucie Dzbeński dorzucił piłkę do Dzwonkowskiego, a ten drugi pewnym strzałem głową otworzył wynik meczu. Później dwie doskonałe okazje miała Mławianka, ale piłka nie znalazła drogi do bramki przeciwnika. Szansę miał też Paweł Kowalkowski, lecz jej nie wykorzystał i na swoją szansę na gola musiał poczekać do 50. minuty. Pięć minut po przerwie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, do piłki podszedł Kowalkowski - jego strzał obronił Adrian Serowiec, lecz przy dobitce był już bezradny. Korona prowadziła 2:0.

Sytuacja mogła się skomplikować w 79. minucie. Na linii pola karnego Wojciech Skorupka sfaulował rywala, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Maciej Rogalski, ale jego intencję świetnie wyczuł Andrzej Łyziński. Popularny "Łyżwa" odbił piłkę i zapobiegł kontaktowej bramce dla rywala. Korona przeprowadziła jeszcze jedną składną akcję, w 84. minucie Damian Drężewski podwyższył na 3:0 i taki wynik meczu utrzymał się już do końca.

Po trzech kolejkach Korona ma na swoim koncie sześć punktów. Kolejne spotkanie podopieczni Marcina Truszkowskiego zagrają 2 września o godz. 13.00 na stadionie przy Witosa. Rywalem będzie Mazur Gostynin.

Korona Ostrołęka - Mławianka Mława 3:0 (1:0)
Bramki: 4' Dzwonkowski, 50' Kowalkowski, 84' Drężewski

Korona: Łyziński - Kowalczyk (88' Skarzyński), D. Jastrzębski, Skorupka, Dzbeński, Strzeżysz, K. Jastrzębski (85' Gąska), Staszczuk (60' Laska), Kowalkowski (87' Borkowski), Dzwonkowski (73' Drężewski), Olesiński (73' Augustyniak).