Korona kompletuje zwycięstwa w okręgówce

Jeden z piłkarzy młodego pokolenia w Koronie - Jakub Laska
Jeden z piłkarzy młodego pokolenia w Koronie - Jakub Laska Arkadiusz Dobkowski
Piłkarze ostrołęckiej Korony odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego pokonali Wkrę Żuromin na wyjeździe 4:1.

Do przerwy żółto-niebiescy przegrywali z niepokonaną do tej pory Wkrą 0:1, po pięknej bramce strzelonej w jedenastej minucie meczu przez Tomasza Kamińskiego. W drugiej odsłonie meczu po kwadransie gry Korona doprowadziła do wyrównania za sprawą Damiana Drężewskiego. Przed kolejne sześć minut meczu podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego jeszcze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. Najpierw drogę do bramki rywali znalazł Maciej Staszczuk, a następnie swojego drugiego gola zdobył Damian Drężewski.

Zwycięstwo przypieczętował wprowadzony na plac gry w drugiej odsłonie meczu Piotr Kubat.
– Wiedziałem, że w pewnym momencie wyrównamy i worek z bramkami się otworzy – podkreśla szkoleniowiec ostrołęckiej Korony Marcin Truszkowski. – Cieszy kolejne zwycięstwo odniesione w rozgrywkach ligi okręgowej, ale przed nami jeszcze dużo spotkań, które musimy wygrać, aby zrealizować postawiony przed zespołem cel.

W minionym tygodniu piłkarze Korony zapisali na swoim koncie również efektowne zwycięstwo nad Borutą Kuczbork 5:0. Po dwie bramki strzelili Jakub Nosek i Maciej Staszczuk, a jedno trafienie dołożył Arkadiusz Zięba.

Wkra Żuromin - Korona Ostrołęka 1:4 (1:0)

Bramki: Kamiński 11. - Drężewski 60. 66., Staszczuk 63., Kubat 82.

Korona: Szczechowiak - Ludwiczak, Jastrzębski, Skarzyński, Skorupka - Laska (55. Kowalczyk), Śnietka, Górski, Nosek (65. Wysocki) - Drężewski (78. Strzeżysz) - Staszczuk (75. Kubat)