Koniec sezonu piłkarskiego

Cezary Brzuzy
W ostatni weekend rozwiązane zostały wszystkie zagadki zakończonego właśnie sezonu na boiskach IV ligi i ligi okręgowej. W sobotnie popołudnie z IV ligą pożegnali się piłkarze Ostrovii Ostrów Maz., którzy zagrali z ostrołęcką Narwią pewną już ligowego bytu.

Zespół Mariana Szaramy od początku meczu rozpoczął szybkie ataki na bramkę Pawła Śledzińskiego. Już w 7. minucie meczu w dobrej sytuacji znalazł się Arkadiusz Pyskło, nie zdołał on jednak wykorzystać dobrego zagrania od Andrzeja Kamińskiego. Kilka minut później groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Tomasz Sadłowski. Pierwszy gol w tym meczu padł w 20 minut po pierwszym gwizdku sędziego. Andrzej Kamiński ograł dwóch obrońców i technicznym uderzeniem uzyskał prowadzenie dla Narwi. Druga bramka padła przed przerwą. Jej autorem okazał się Arkadiusz Pyskło, który strzałem głową wykończył precyzyjne podanie Mariusza Nadrowskiego.
Druga połowa należała do drużyny z Ostrowii Maz. W 57. minucie gry Tomasz Rępa popisał się ładną akcją i pokonał Pawła Wielgolińskiego. Na trzy minuty przed końcem gospodarze wyrównali. Wojciech Syposz pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Wilczewskim i mecz zakończył się remisem 2:2.
W tym samym czasie (wszystkie mecze ostatniej kolejki zarówno w IV lidze, jak i w lidze okręgowej rozpoczęły się w sobotę o 17.00) Nadnarwianka Pułtusk przegrała 0:3 mecz w Kobyłce tracąc tym samym szansę na awans w tabeli. Tym samym Narew Ostrołęka już tradycyjnie zakończyła sezon na wysokim (tym razem czwartym) miejscu w tabeli, lecz jednocześnie nie dającym szansy na grę o III ligę. Rewelacją sezonu okazał się beniaminek ? Nadnarwianka Pułtusk, która zajęła piąte miejsce gwarantujące utrzymanie (przypominamy, że w związku z reorganizacją rozgrywek piłkarskich na Mazowszu z IV ligi spadły wszystkie drużyny zajmujące miejsca poniżej szóstego). Nie zdołała odrobić strat z jesieni, odmłodzona kadrowo Ostrovia i w przyszłym sezonie kibicom z Ostrowi Maz. przyjdzie się pasjonować walką na szczeblu Mazowieckiej Ligi Seniorów.
O wiele ciekawiej, z punktu widzenia kibica, zakończyła się rywalizacja w lidze okręgowej, gdzie Korona HiD Ostrołęka do przedostatniej kolejki toczyła pasjonującą walkę o pierwsze, premiowane bezpośrednim awansem do IV ligi miejsce. Zwycięstwo udało się zagwarantować już w poprzedni weekend, a na zakończenie udanego sezonu przyszedł remis 2:2 z ?Rycerzami Wiosny? w okręgówce, czyli MKS Przasnysz. Korona wygrała ligę i już może przygotowywać się do rywalizacji na boiskach niezwykle mocnej (z takimi drużynami jak Legia II Warszawa, Ursus Warszawa czy Pogoń Siedlce) IV ligi. Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła Makowianka. Piłkarze z Makowa Maz. nie zdołali wywalczyć miejsca trzeciego, gwarantującego grę w Mazowieckiej Lidze Seniorów. Na siódmej pozycji zakończył sezon MKS Przasnysz, na jedenastym Kurpik Kadzidło, a dwunastym MKS Małkinia.
Sezon 2002/2003 zapowiada się szczególnie interesująco dla kibiców w Ostrołęce, którzy będą mogli się pasjonować grą dwóch miejscowych zespołów w IV lidze. Sympatycy futbolu już ostrzą sobie zęby na derby oraz pojedynki z rezerwami Legii Warszawa.

Wyniki 30. kolejki IV ligi

Ostrovia - Narew 2:2, Wicher - Nadnarwianka 3:0, Strzegowo - Targówek 1:2, Dolcan II - Orlen II 0:1, Kasztelan - Błękitni 2:2, Stoczniowiec - Łomianki 0:3, Olimpia - Ciechanów 7:0, Grom - Marcovia 1:4.

Wyniki 26. kolejki ligi okręgowej

Kurpik - Małkinia 3:0, Wkra B. - Makowianka 2:2, Kryształ - Orlęta 8:2, Korona HiD - Przasnysz 2:2, Iskra - Tęcza 1:0, Gladiator - Wieczfnianka 6:3, Boruta - Wkra Ż. 4:1; mecz Kurpik - Iskra zweryfikowano jako walkower dla Kurpika.

1. Korona HiD 26 57 63-37
2. Boruta Kuczbork 26 56 59-16
3. Tęcza Płońsk 26 51 56-27
4. Makowianka 26 42 49-42
5. Kryształ Glinojeck 26 41 57-47
6. Iskra Krasne 26 40 54-51
7. MKS Przasnysz 26 35 51-60
8. Wkra Żuromin 26 32 44-41