Kolejny rekord Kowalskiego podczas Mistrzostw Polski

Łukasz Kowalski dobrym wynikiem uplasował się na siódmym miejscu podczas Mistrzostw Polski Juniorów w pchnięciu kulą. Fot. A. Dobkowski
Bardzo udanie przebiegają Mistrzostwa Polski Juniorów w Białymstoku dla trójki zawodników ostrołęckiego OKLA.

Podczas sobotniego konkursu pchnięcia kulą (6 kg) Łukasz Kowalski, z jedenastym wynikiem - 14,95 m awansował do finału (Łukasz przed zawodami legitymował się szesnastym wynikiem w Polsce). W finale podopieczny Marka Kwiatkowskiego ustanowił nowy rekord życiowy z rezultatem 16,28 m i zajął siódme miejsce.
- Wynik ten uważam za bardzo dobry i jestem zadowolony ze startu Łukasz w tej konkurencji - podkreślił trener Marek Kwiatkowski.

W niedzielny poranek z kolei Maksym Sypniewski pewnie przebrnął kwalifiakcje do finału trójskoku. Także Łukasz Kowalski uzyskał kwalifikację do finału tym razem startując w swojej koronnej konkurencji tj. rzucie dyskiem (1,75 kg).
- Łukasz uzyskał najlepszy wynik w sezonie - 48,15 m (minimum wynosiło 47,00 m) - podkreślił trener Marek Kwiatkowski.

Finały trójskoku, rzutu dyskiem, a także rzutu młotem odbędą się w poniedziałek.