KK24h zakończył sezon w Legionowie. Zobacz zdjęcia

Z. Świderski
Trasa ostatniego etapu była bardzo ciekawa i wymagająca.
Trasa ostatniego etapu była bardzo ciekawa i wymagająca. Z. Świderski
Zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h ponownie punktowali w Legionowie. Cykl wyścigów kolarskich "Poland Bike" finiszował 10 listopada.

Poland Bike XC w Legionowie

W ostatnich tegorocznych zawodach MTB XC na Mazowszu ścigało się blisko 200 miłośników jazdy na rowerach górskich. Runda wyścigu w Legionowie liczyła 6,7 km i była pokonywana wielokrotnie w zależności od kategorii wiekowej.

Bardzo dobrze w wyścigu zaprezentowali się zawodnicy BGŻ-KK24h, którzy dojechali na szybkiej, krętej trasie (20 km) na wysokich pozycjach.
W wyścigu seniorów Maciej Karwowski z Łomży zajął dziesiąte miejsce w klasyfikacji open, a Krzysztof Serafiński z Łomży był trzynasty.
W wyścigu mastersów o włos od zwycięstwa był Wiesław Kamiński, z Nowosiedlin, który ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji open.

Wiesław Podeszwa z Ostrołęki w tym samym wyścigu zajął piąte miejsce.
Wyścig pań na dystansie 20 km miał również emocjonujący finał, gdyż panie startując razem z mężczyznami nie chcą "puścić koła" i wielu z nich wyprzedzają na trudnych technicznych odcinkach. Zawodniczki BGŻ-KK24h zaprezentowały się po raz kolejny znakomicie. Agnieszka Mażewska z Ostrołęki w swoim wyścigu wywalczyła drugą lokatę open, a Maria Kamińska, Nowosiedliny uplasowała się na czwartej pozycji.

Sporo emocji było również podczas finałowej dekoracji całego cyklu Poland Bike XC 2013, który składał się z trzech etapów w sezonie 2013.