Kadetki Nike nie dały rady Esperanto. Zobacz zdjęcia i wideo

Siatkarki Nike Ostrołęka przegrały pierwsze starcie z Esperanto.
Siatkarki Nike Ostrołęka przegrały pierwsze starcie z Esperanto. A. Dobkowski
Siatkarki Nike Ostrołęka nie dały rady pokonać w pierwszym spotkaniu fazy play-off Esperanto Warszawa. Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego po emocjonującym starciu musiały uznać wyższość rywalek, ulegając 1:3.

Nike Ostrołęka - Esperanto Warszawa

Niezwykle zacięta i emocjonująca batalia o zwycięstwo miała miejsce w pierwszej odsłonie meczu. Mimo, że nasze siatkarki prowadziły już różnicą pięciu punktów, to w końcówce seta rywalki doprowadziły do wyrównania, a następnie wygrały na przewagi 30:28. W kolejnej odsłonie meczu ponownie nieznacznie lepsze okazały się rywalki i wygrały 25:23.

Przebudzenie w ostrołęckim zespole nastąpiło w trzeciej partii. Podopieczne trenera Dariusza Werpachowskiego wygrały 25:21 i starały się nawiązać walkę o zwycięstwo. Niestety w czwartym secie zagrały fatalnie, przegrały 7:25 i w całym meczu 1:3.

- Najważniejsze dla nas jest to, że potrafiliśmy utrzymać się w rozgrwykach I ligi, bo to było celem dla tego zespołu - mówił po meczu trener Dariusz Werpachowski. - Na tyle stać nas było w tym sezonie. Z pewnością odejście z zespołu Pauliny Niedźwieckiej znacznie nas osłabiło. Będziemy się starali nawiązać walkę o zwycięstwo w rewanżowym starciu, ale z pewnością łatwo nie będzie.

Nike Ostrołęka - Esperanto Warszawa 1:3 (28:30, 23:25, 25:21, 7:25)