Kadeci wygrali, ale ... nie zdobyli medalu

MK, AD
Kadeci Pekpolu nie wykonali zadania, jakim było zdobycie medalu.
Kadeci Pekpolu nie wykonali zadania, jakim było zdobycie medalu. Fot. M. Kowalczyk
Pekpol Ostrołęka pokonał zespół Jadaru Radom 3:1 na zakończenie turnieju o Mistrzostwo Mazowsza w kategorii kadetów.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony i zasłużenie pokonali rywala.
Trener Norbert Majkowski przed ostatnim meczem postanowił dokonać zmiany na rozegraniu: Łukasza Kadłubowskiego zastąpił Piotr Kośnica. Drugi rozgrywający naszego klubu zagrał dobry mecz i trener może być zadowolony z tej zmiany. Pierwsze dwa sety to względnie wyrównana gra, lecz skuteczniejszy był Pekpol i to on przechylał szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kryzys przydarzył się naszym zawodnikom w trzecim secie, gdzie ponieśli oni wysoką porażkę. Czwarty set to jednak powrót do normy i zwycięstwo. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem naszej drużyny był Mateusz Osiecki, choć za dzisiejszy mecz cała drużyna powinna zostać wyróżniona. Ważną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest również sędziowanie, pan sędzia z Warszawy powinien ponownie udać się na kurs, w dzisiejszym meczu podjął bardzo dużo kontrowersyjnych decyzji. Drużyna trenera Majkowskiego zajęła 4. miejsce w turnieju. Do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski awansowali: Metro Warszawa i Jadar Radom.

Pekpol Ostrołęka - Jadar Radom 3:1 (25:22, 25:22, 14:25, 25:23)
Pekpol: Kośnica, Osiecki, Dąbrowski, Laskowski, Cichoń, Dmochowski, Damięcki (libero) oraz Kadłubowski, Żebrowski

Metro Warszawa - MOS Wola Warszawa 3:1