Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz 10-lecia nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Czarni. Uroczystość odbyła się 17.10.2023. Zobaczcie zdjęcia

Kazimierz Żyra
Fot. Kazimierz Żyra
We wtorek 17 października 2023 w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarni miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Placówka obchodziła jubileusz 10-lecia nadania jej imienia Jana Pawła II. Dla całej społeczności szkolnej był to wyjątkowy dzień.

Nauczyciele i uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście wzięli udział we mszy świętej w kościele pw. NP NMP w Czarni. Nabożeństwo odprawił proboszcz miejscowej parafii ks. kan. Wiesław Pac. Obok ołtarza ustawiły się poczty sztandarowe PSP w Czarni, PSP w Surowem i SOSz-W w Czarni.

Po nabożeństwie wszyscy przemaszerowali do szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i władze gminy z wójtem Markiem Piórkowskim złożyły kwiaty przed popiersiem Jana Pawła II znajdującym się w budynku placówki. Główne uroczystości odbywały się w sali głównej PSP w Czarni. Po wprowadzeniu sztandaru zebrani ośpiewali hymn państwowy i hymn szkoły. Następnie głos zabrała dyrektor Małgorzata Biedka.

Przez te 10 lat, odkąd naszej szkole patronuje Jan Paweł II, pragniemy kształtować dzieci w oparciu o naukę i wartości wnoszone w nasze życie przez Ojca Świętego. Jest On dla nas duchowym wsparciem, uczy jak żyć pięknie, jak służyć Bogu i ludziom, pozostając przy tym wiernym uniwersalnym zasadom i normom etycznego postępowania. Fundamentem programu profilaktyczno-wychowawczego naszej szkoły jest nauka i świadectwo życia naszego patrona

- podkreśliła.

Kolejny punkt programu to prezentacja multimedialna o historii i obecnym funkcjonowaniu szkoły.

Po prezentacji multimedialnej rozpoczęła się część artystyczna uroczystości. Jej program oparty był o na tekstach, których autorem był Jan Paweł II. Nie zabrakło tańców przygotowanych przez uczniów. Wielki brawa za swój występ otrzymał tercet skrzypcowy, który tworzą uczniowie klasy VI.

Po części artystycznej przyszedł czas na przemówienia zaproszonych gości. Głos zabierali m.in. wójt Marek Piórkowski, wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Agnieszka Zera-Gwara, przedstawiciele nauczycielskiej “Solidarności” i Związku Nauczycielstwa Polskiego, zwierzchnicy jednostek organizacyjnych gminy Czarnia oraz były proboszcz parafii Czarnia ks. Wacław Nowacki i obecny ks. Wiesław Pac.

Goście gratulowali pięknego jubileuszu i życzyli dalszych sukcesów dyrektor Małgorzacie Biedka oraz innym pracownikom szkoły. Uczniowie placówki wręczyli gościom przygotowane przez siebie upominki. Proboszcz parafii Czarnia wręczył nagrody laureatom szkolnego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Jana Pawła II.

Po zakończeniu części oficjalnej pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście udali się na obiad. Nie zabrakło okolicznościowego tortu i wspólnych zdjęć. To był piękny dzień w historii PSP w Czarni.

Organizację uroczystości wsparli sponsorzy prywatni-firmy ALDO i Dumilk "Bis" z Surowego oraz "War-Car" Waldemar Warych, Lakiernia Marianny i Andrzeja Dawidczyków, a także Sklep Komis Odzieżowy Dorota Kaczmarczyk i "Agro Dorota" z Czarni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki