Jedenaście medali OKLA w finałach gimnazjady

Paweł Polakowski wywalczył złoto w biegu na 800 m juniorów młodszych także z nowym rekordem życiowym. Fot. A. Dobkowski
Bardzo dobry występ zaliczyli lekkoatleci ostrołęckiego OKLA w finałowych zawodach gimnazjady wojewódzkiej, która we czwartek, 9 czerwca odbyła się w Siedlcach.

(fot. Fot. A. Dobkowski)

OKLA reprezentowało w sumie dwudziestu zawodników, którzy przywieźli z imprezy dwa złote, siedem srebrnych i dwa brązowe medale, bijąc przy okazji i to znacznie swoje rekordy życiowe. Złote medale wywalczyli Aleksandra Dzwigała (97) w biegu na 300 m młodziczek z nowym rekordem życiowym 42,64s z Gimnazjum nr 4, wychowanka trenera Marka Rogali oraz Paweł Polakowski (95) w biegu na 800 m juniorów młodszych także z nowym rekordem życiowym 2:03,33 s z Gimnazjum w Czerwinie (trener Krzysztof Tyszka).

Medale srebrne zdobyli z kolei: Jakub Choroszewski (95) w skoku wzwyż juniorów młodszych - 180cm - Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce (nauczyciel Sławomir Babiński), Aleksandra Kiełczewska (96) w biegu na 100 m młodziczek - 13,14 s w eliminacjach (rekord życiowy) i 13,19 s w finale - Gimnazjum w Olszewo-Borkach (nauczyciel Jolanta Szewczyk), Klaudia Dobkowska (95) w biegu na 200m juniorek młodszych - 26,76 s - Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce (nauczyciel Grażyna Ciszkowska), Magdalena Suski (95) w biegu na 400 m juniorek młodszych - 64,74s (rekord życiowy) - Gimnazjum w Czerwinie (trener Radosław Grabowski), Emilia Kurpiewska (97) w biegu na 600m młodziczek - 1:42,01s - Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce (trener Marek Rogala), Katarzyna Gwiazda (95) w skoku w dal juniorek młodszych - 5,13 m - Gimnazjum w Olszewo-Borkach (nauczyciel Michał Tyszka), Magdalena Żebrowska (96) w skoku w dal młodziczek - 4,88m - Gimnazjum w Lelisie (nauczyciel Jacek Żylak).

Medale brązowe wywalczyli: Monika Młynarczyk (95) w biegu na 800m juniorek młodszych - 2:29,81 s (rekord życiowy) - Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce (nauczyciel Grażyna Ciszkowska), Piotr Żbikowski (96) w skoku wzwyż młodzików - 170cm - Gimnazjum w Olszewo-Borkach (nauczyciel Michał Tyszka).