Jasko z brązem Mistrzostw Europy! Zobacz zdjęcia

Maria Jasko z sensei Radosławem Grabowskim
Maria Jasko z sensei Radosławem Grabowskim Ostrowski KKK
Reprezentantka Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai Maria Jasko wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin, które odbyły w Warnie w Bułgarii.

Podopieczna trenera Radosława Grabowskiego w półfinałowym starciu musiała zmierzyć się z odwieczną rywalką Ulianą Grebenshchnikovą. Po zaciętym starciu ponownie w tym roku górą była Rosjanka i awansował do finału. Maria Jasko musiała zebrać siły i przystąpić do walki o trzecie miejsce. W pojedynku o brązowy medal zmierzyła się z doświadczoną Węgierką Hajnalką Silman.
- Maria postawiła wszystko na jedną kartę i w bardzo dobrym stylu wygrała ten pojedynek - podkreśla sensei Radosław Grabowski. - Walka trwała zaledwie 90 sekund. To kolejny brązowy medal Marii Jasko podczas Mistrzostw Europy i bardzo cieszymy się z jej osiągnięcia.

W mistrzostwach Starego Kontynentu wystartowali także juniorzy z Ostrowskiego KKK. Dominika Wojewódzka w gronie dziewczynek 12-13 lat, w kategorii wagowej +45 kg musiała w pierwszej walce uznać wyższość Kristiny Loginovei z Rosji. Julia Skwierczyńska z w gronie dziewcząt 14-15 lat, -50 kg przegrała walkę z broniącą tytułu mistrzyni Europy Rosjanki Darii Rybchak. Kolejna zawodniczka z Ostrowi Mazowieckiej Magda Baczewska w tej samej kategorii walczyła ze złotą medalistką Pucharu Europy Iloną Aratowską z Ukrainy. Podopieczna sensei Radosław Grabowskiego również przegrała swoją walkę. W kata startował z kolei junior Maciej Grabowski, jednak w silnej stawce nie zdołał awansować do finału.

W Mistrzostwach Europy w Warnie wzięło udział ponad 600 zawodników z Europy oraz Kazachstanu, Iranu i Izraela. Zdecydowanym zwycięzcą była reprezentacja Rosji, zdobywając 70-procent medali. Na drugim miejscu uplasowała się Polska, a na trzecim Ukraina. Opiekunem i sekundantem zawodników OKKK był sensei Radosław Grabowski.