Jakub Kiwior zagrał mecz życia?! Angielska prasa pieje z zachwytu nad Polakiem

Zbigniew Czyż
Jakub Kiwior
Jakub Kiwior Aleksy Witwicki / Polska Press
Świetne recenzje za swój występ we wtorkowym rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Arsenal Londyn pokonał po rzutach karnych FC Porto i awansował do ćwierćfinału zbiera Jakub Kiwior. Obrońca "Kanonierów" i reprezentacji Polski spędził na boisku 105 minut. Jego występ został wysoko oceniony przez media w Anglii.

Pod nieobecność kontuzjowanych do niedawna Ołeksandra Zinczenki i Takahiro Tomiyasu, Jakub Kiwior stał się podstawowym lewym obrońcą Arsenalu.

"Kanonierzy" by myśleć o awansie do ćwierćfinału Champions League musieli odrobić jedną bramkę po porażce w pierwszym spotkaniu w Portugalii 0-1.

W regulaminowym czasie gry Anglikom udało się wykonać zadanie po trafieniu Belga Leonardo Trossarda w 41. minucie.

Jakub Kiwior grał do 105 minuty

Ponieważ dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W nich lepiej spisywali się gospodarze, którzy wygrali 4-2 i zapewnili sobie występy w ćwierćfinale LM.

Do serii jedenastek Polak nie był desygnowany, bo w 105 minucie, czyli na początku drugiej dogrywki został zmieniony przez Zinczenkę. Kiwior zagrał na lewej obronie w podstawowej jedenastce, za swój występ zebrał od angielskiej prasy bardzo dobre recenzje.

Jakub Kiwior zagrał najważniejszy mecz życia?!

- Przeciwko FC Porto w najważniejszym meczu w swojej karierze spisał się znakomicie - pisze na swoich łamach paininthearsenal.com

- Świetny w obronie, szczególnie w drugiej połowie, gdy był nie do przejścia" - oceniono występ Jakuba Kiwiora na łamach portalu Football London. Polak otrzymał bardzo wysoką notę "8" w dziesięciopunktowej skali.

Komplementy Kiwiora w angielskiej prasie

Wychowanek GKS-u Tychy komplementowany był także na łamach "The Sun".

"Kolejny solidny występ na pozycji, która nie jest dla niego naturalna. Wygląda teraz jak podstawowy lewy obrońca Arsenalu. Znakomicie się ustawiał i krył" - czytamy.

Dobre recenzje 24-letni piłkarz zebrał też od portalu goal.com.

"Popełnił bardzo mało błędów i był pomocny przy posiadaniu piłki, nie robiąc przy tym nic zbyt efektownego" - oceniono.