Jak odzyskać pieniądze za zrealizowaną płatność? Odrocz transakcję z Alior Pay

Materiał promocyjny Alior Banku
Alior Bank już od 15 lat dostarcza swoim klientom produkty i usługi o najwyższej jakości. Od samego początku organizacja postawiła sobie za priorytet stworzenie dynamicznej instytucji finansowej, opierającej się na nowoczesnych technologiach. Innowacyjny duch od początku istnienia stanowił integralną część tożsamości Alior Banku.

W 2023 roku bank wprowadził nową strategię rozwoju „Bank na co dzień. Bank na przyszłość.” opartą na trzech filarach: wyższej kulturze mobilności, wsparciu przedsiębiorczości i nowoczesnej bankowości.

Zgodnie z tą zasadą Alior Bank już pod koniec 2022 roku jako zapowiedź nadchodzących zmian, wprowadził do swojej oferty Alior Pay. Ta funkcjonalność umożliwia odroczenie transakcji internetowych i stacjonarnych, pozwalając na ich późniejszą spłatę w ratach dostosowanych do preferencji klientów. Docelowo narzędzie ma oferować szerszą gamę usług nie tylko dla klientów indywidualnych, lecz również biznesowych. Alior Pay stanowi zatem krok w kierunku kompleksowego zarządzania finansami.

Jak działa Alior Pay?

Alior Pay wyróżnia się przede wszystkim tym, że przekracza konwencjonalne granice płatności odroczonych. Usługa ta obejmuje różnorodne transakcje, takie jak płatności kartą czy BLIKIEM, dokonywane zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, wypłacanie gotówki z bankomatów oraz realizowanie przelewów stałych, na przykład na opłaty za energię elektryczną czy abonament. To zdecydowanie poszerza zakres możliwości klientów i wprowadza nową jakość w obszarze płatności odroczonych.

Alior Pay został udostępniony dla wybranych klientów już 20 grudnia 2022 roku, idealnie wpisując się w okres bożonarodzeniowych zakupów tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną. Pomimo krótkiego okresu dostępności, w ciągu kilku tygodni od wprowadzenia usługi, bank przekroczył pułap 1 miliona złotych przyznanych limitów kredytowych dla klientów.

Po zaledwie miesiącu funkcjonowania Alior Pay ponad 20 proc. jego użytkowników zdecydowało się na rozłożenie swoich zobowiązań na oprocentowane raty. To dowód na to, że funkcjonalność nie tylko odpowiada na realne potrzeby klientów, ale także cieszy się dużym zainteresowaniem.

Obecnie klienci z entuzjazmem korzystają z tego narzędzia, doceniając jego pełną automatyzację oraz wysokie standardy bezpieczeństwa. Już ponad 47 proc. klientów preferuje wykonywanie przelewów i wypłat gotówkowych jako rodzaj transakcji, których spłatę odkładają w czasie, podczas gdy 30 proc. standardowych płatności odroczonych jest realizowanych w terminalach POS. To dowodzi różnorodności korzystania z usługi oraz jej znaczącego wpływu na codzienne życie konsumentów.

W jaki sposób uruchomić limit kredytowy w aplikacji mobilnej?

Aby skorzystać z Alior Pay, konieczne jest posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Banku. Uruchomienie tej funkcji jest niezwykle proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Całość odbywa się poprzez aplikację mobilną banku.

W pierwszym kroku klient musi wybrać transakcję, którą chce odroczyć i złożyć wniosek o przyznanie limitu kredytowego w ramach Alior Pay za pośrednictwem Alior Mobile. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku konsument może skorzystać z usługi.

Funkcjonalność Alior Pay działa również w przypadku operacji zrealizowanych w przeszłości. W takiej sytuacji klient może złożyć wniosek o odroczenie lub rozłożenie płatności na raty w ciągu 30 dni od daty zaksięgowania transakcji w banku. Dla ułatwienia konsument może odraczać dowolną liczbę operacji finansowych, każdej z nich nadając indywidualną nazwę, na przykład „zakupy dla rodziców”.

Jak spłacić transakcje w Alior Pay?

Użytkownik nie musi martwić się o termin spłaty, ponieważ kwota jest automatycznie pobierana z konta. W sytuacji, kiedy na rachunku osobistym zabraknie środków na spłatę, to 31. dnia transakcja zostanie automatycznie rozłożona na 11 kolejnych rat.

To klient decyduje, czy wybierze zwrot całej odroczonej kwoty po 30 dniach, automatyczne rozłożenie na 11 rat (RRSO dla limitu kredytowego Alior Pay wynosi 25,05 proc.), czy też spłatę częściową lub całkowitą przed upływem 30 dni, korzystając z aplikacji mobilnej. Jeśli użytkownik chce rozliczyć odroczoną transakcję z innego konta, może zmienić numer rachunku do spłaty.

O Alior Pay wnioskuje się tylko raz – przy pierwszym odroczeniu transakcji. Dzięki temu klient może szybko i wygodnie odraczać kolejne płatności bez konieczności wypełniania żadnych dodatkowych dokumentów, a każda następna spłata odnawia limit kredytowy. Maksymalna wysokość limitu Alior Pay wynosi 3 tys. zł.

Alior Pay w kampanii z influencerami

W październiku 2023 roku Alior Bank uruchomił kampanię marketingową, która promuje usługę Alior Pay. W ramach tej inicjatywy bank nawiązał współpracę z artystą Wojtkiem Baranowskim, producentem Łukaszem Dowgiałło (Luxon) oraz znanymi influencerami.

Ta kampania stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Alior Banku i wykorzystuje różnorodne kanały komunikacji, w tym także online. Motywem przewodnim akcji jest idea powrotów, która została centralnym elementem strategii contentowej. Na tej koncepcji oparto pełnowymiarowy utwór muzyczny o tytule „Wróć”, stworzony przez wokalistę i kompozytora Wojtka Baranowskiego oraz producenta Łukasza Dowgiałło (Luxon). Utwór ten jest oryginalną kompozycją, choć zawiera fragmenty piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.

Do muzyki powstał także teledysk, w którym wystąpili znani twórcy internetowi, tacy jak skoczek narciarski Dawid Kubacki, podróżniczka Agata Sacewicz, influencerka kulinarna Paulina Golec, rękodzielniczka Marzena Marideko oraz Łukasz Dominiak znany z komediowego profilu „Whos your daddy”. Kampania ta złączyła nowoczesną estetykę i kreatywność z tradycyjnymi formami promocji, dostarczając unikalne doświadczenie dla klientów Alior Banku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jak odzyskać pieniądze za zrealizowaną płatność? Odrocz transakcję z Alior Pay - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki