Inauguracja sezonu bez lidera i z niespodziankami

Prezes OST Jędrzej Nowak powalczy w Mistrzostwach Europy.
Prezes OST Jędrzej Nowak powalczy w Mistrzostwach Europy. A. Dobkowski
Bartłomiej Otłowski okazał się bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Turnieju Noworocznego. W hali przy ulicy Partyzantów odniósł zwycięstwa w pięknym stylu.

W Turnieju Noworocznym Open wzięło udział 21 zawodników z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Z czołówki zabrakło jedynie lidera i zwycięzcy klasyfikacji z ubiegłego sezonu Jordana Czapskiego. Podczas jego nieobecności bardzo dobre zaprezentowali się młodzi zawodnicy, którzy pokonali w bezpośrednich spotkaniach swoich byłych szkoleniowców.

Świetnie prezentował się Bartłomiej Otłowski, który w ćwierćfinale pokonał Marka Dawidczyka 9:7. Do finału awansował bez gry, gdyż jego rywal prezes OST Jędrzej Nowak oddał meczem walkowerem. W finale po dość jednostronnym widowisku Bartłomiej Otłowski pokonał Rafała Wyrębka 9:3.
- Bartek grał pięknie i prezentuje naprawdę wysoki poziom - podkreślał po zakończeniu turnieju prezes OST Jędrzej Nowak. - Można powiedzieć, że młodość zwyciężyła w Turniej Noworocznym.

Prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego przygotowuje się do Mistrzostw Europy Weteranów w kat. +75, które jeszcze w styczniu zostaną rozegrane w Seefeld (Austria).
- Chcę sprawdzić się w gronie bardzo mocnych zawodników i wybieram się na te zawody - mówi prezes OST Jędrzej Nowak. - Na liście zgłoszonych tenisistów są najlepsi zawodnicy światowego rankingu. Z pewnością poziom mistrzostw będzie bardzo wysoki.

Wyniki rywalizacji - ćwierćfinały: Marek Dawidczyk - Bartłomiej Otłowski 7:9, Jędrzej Nowak - Janusz Czapski 9:6, Mateusz Matyczak - Maciej Leonarski 9:5, Rafał Wyrębek - Kamil Tyszka 9:0. Półfinały: Bartłomiej Otłowski - Jędrzej Nowak (krecz Nowaka), Rafał Wyrębek - Mateusz Matyczak 9:8 (9:4). Finał: Bartłomiej Otłowski - Rafał Wyrębek 9:3.