MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Impreza charytatywna dla Oli Załęskiej chorującej na mukowiscydozę. Przyjdź, baw się dobrze i pomóż

Beata Dzwonkowska
Beata Dzwonkowska
Ola Załęska ma 9 lat, mieszka w Różanie. Choruje na mukowiscydozę. Aby skutecznie walczyć z nieuleczalną chorobą potrzebne jest nierefundowanie leczenie. Ruszyła zbiórka pieniędzy, ale też organizacja różnych imprez charytatywnych. Jedna z nich już w niedzielę 19.11.2023. Będzie się działo!

Ola Załęska to urocza dziewięciolatka, która zmaga się z mukowiscydozą. Mukowiscydoza jest chorobą ogólnoustrojową, objawiającą się przede wszystkim przewlekłą chorobą oskrzelowo-płucną oraz niewydolnością enzymatyczną trzustki z następowymi zaburzeniami trawienia i wchłaniania.

Aby pomóc dziewczynce- ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup nierefundowanych leków. Wiele osób zaangażowało się w pomoc dziewczynce. W najbliższą niedzielę 19.11.2023 o godz. 12.00 w hali przy Szkole Podstawowej w Różanie odbędzie się sportowa impreza charytatywna "Od serca do serca". Gośćmi specjalnymi będzie Piotr Mróz oraz Dariusz Popiołek.

W programie:

  • dmuchańce
  • loteria fantowa
  • wózki widłowe
  • tatuaże brokatowe
  • sklepik z watą cukrową, lemoniadą, słodkościami

Aby wejść- należy wpłacić dowolną cegiełkę.

TYGODNIK OSTROŁĘCKI

Zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przeznaczone na zbiórkę Oli.

Organizatorem imprezy jest rada rodziców Szkoły Podstawowej w Różanie.

Zbiórka dla Oli Załęskiej

Opis zbiórki na stronie siepomaga.pl:

Ola choruje od urodzenia! Nie zna życia bez choroby, która zabiera jej oddech. Od maleńkiego dziecka moja córeczka oddycha jak przez gruby ręcznik. Od dziecka każdy nasz dzień to walka o to, by zaczerpnąć powietrze! Dzisiaj Olunia ma 9 lat – wciąż jest dzieckiem, a ja, mama wiem, jakiego spustoszenia choroba narobiła w jej organizmie. W wyniku wielu powikłań i komplikacji moja córeczka już nigdy nie będzie oddychała pełną piersią, ale może oddychać znacznie lepiej i żyć tak, jak na to zasługuje – bez ciągłego duszenia się!

Mukowiscydoza to straszna choroba, na którą nikt jeszcze nie wynalazł lekarstwa. Urodzone z nią dzieci, skazane są na leczenie do końca życia. Samo życie toczy się pod dyktando zabiegów, terapii i leków, których chory niestety musi przyjmować całe garście! Choroba ta powoduje, że organizm wydziela duże ilości śluzu, który, mówiąc obrazowo, zakleja wszystkie narządy łącznie z płucami, które stopniowo tracą wydolność, aż w końcu jedynym ratunkiem dla chorego jest przeszczep.

Jak wygląda życie chorego? Każdy dzień z zegarkiem w ręku – zaczynamy od inhalacji, potem wziewy i drenaż. Następnie wracamy do inhalacji, po której Olunia przyjmuje leki. Ten sam plan realizujemy 3 razy w ciągu dnia, codziennie, bez odpoczynku. W chwili, kiedy pojawia się infekcja, działamy jeszcze częściej niż normalnie, praktycznie całe dnie walczymy z chorobą, z którą nie można wygrać definitywnie.

Pseudomonas aeruginosa- tak nazywa się pałeczka ropy błękitnej, która atakuje chorych na mukowiscydozę, bakteria żeruje na śluzie i znacząco pogarsza stan chorego. Niestety zakażenie nie ominęło Oli. Takie infekcje systematycznie pogarszają stan chorego.

Czy dla chorego na mukowiscydozę jest jakiejś wyjście? Szansa na to, że choroba odpuści – nie istnieje, ale medycyna idzie naprzód. Są już na rynku leki przyczynowe, które skutecznie walczą z mukowiscydozą o standard i wygodę życia chorego! O te leki musimy walczyć, bo nie ma innej drogi – musimy je dla Oli kupić!

Ostatnio choroba dała nam dobrze w kość finansowo i psychicznie. Potrzebujemy pomocy w uzbieraniu środków na leki przyczynowe, które u nas są refundowane dopiero od 12 roku życia, a są one bardzo drogie. Istnieje odpowiednik argentyński tych leków, który jest 5 razy tańszy!

Leki to jedyna szansa Oli na to, by mogła się kiedyś zestarzeć, by jej życie odzyskało swoją jakość, by moja córeczka mogła mieć plany i marzenia jak każda mała dziewczynka. Koszt rocznego leczenia jest bardzo duży, ale to wydatek na miarę życia chorego. Z całego serca proszę Was o ratunek dla mojej córeczki!- Mama.

Na chwilę obecną na zbiórce jest niecałe 70 tysięcy złotych, to niewiele ponad 30 procent potrzebnej sumy, aby pokryć roczne zapotrzebowanie na leki.

Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę klikając tutaj:

Zbiórka dla Oli Załęskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki