Horror z happy endem w meczu Sokoła

Paweł Nowak
Paweł Mazurek był wespół z Arturem Zadrogą najskuteczniejszym zawodnikiem w potyczce z Jurandem. Fot. Paweł Nowak
W drugiej kolejce trzecioligowych rozgrywek "WozKosz", zawodnicy Ostrowskiego Klubu Koszykówki Sokół podejmowali na własnym terenie MKS Jurand Ciechanów. Spotkanie dostarczyło w końcówce dużo emocji, a o jego rozstrzygnięciu zadecydowała 5-minutowa dogrywka.

Gospodarze przystępowali do meczu w mocno okrojonym składzie. Po wyleczeniu kontuzji w meczach ligowych występuje już kapitan Artur Zadroga, ale wciąż brakuje Pawła Skarpetowskiego, a na domiar złego z gry wyłączony został Przemysław Gadaliński.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli mecz i szybko objęli prowadzenie, jednak z czasem za bardzo cofnęli się w obronie, co wykorzystali rywale. Cały mecz nie był szczególnie porywający jeśli chodzi o jakość gry, ale zawodnicy wynagrodzili to kibicom dużymi emocjami. Przed rozpoczęciem czwartej kwarty wynik pozostawał sprawą otwartą. Na 5 minut przed końcową syreną 55:50 prowadzili przyjezdni, ale podopieczni trenera Helcbergiela błyskawicznie odrobili straty rzucając celnie za trzy punkty. Przez ostatnie półtorej minuty Sokół dwukrotnie jeszcze wychodził na prowadzenie, ale na sekundy przed zakończeniem spotkania Jurand doprowadził do wyrównania.

W ostatniej części meczu, która miała wyłonić zwycięzcę, gra toczyła się punkt za punkt i dopiero w 4. minucie gospodarze uzyskali wyraźniejszą przewagę, której już nie oddali do końca spotkania.

OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka - MKS Jurand Ciechanów 73:71
(18:19) (15:9) (13:17) (17:18) (10:8)