MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Szmydt poszukiwany listem gończym. Szmydt pochodzi z Ostrołęki, ale ostatnio mieszkał w Warszawie

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
O mężczyźnie zrobiło się głośno, gdy kilkanaście dni temu poprosił władze Białorusi o "opiekę i ochronę". Szmydt to sędzia II Wydziału Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Jest oskarżony o szpiegostwo.

Tomasz Szmydt poszukiwany jest przez policjantów wydziału poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Mężczyzna jest ścigany listem gończym wydanym przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu Do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Tomasz Szmydt ur. 27.04.1970 r. Ostatnie miejsce zameldowania na pobyt stały w Grójcu w województwie mazowieckim. Ostatnie miejsce zamieszkania: Warszawa ul. Stawki 4a/8. Mężczyzna podejrzany jest o czyn z art. 130 § 1 i 5 k.k.

Jak podaje policja w dniu 15 maja 2024 roku Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie V Wydział Karny wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Tomasz Szmydta na okres 3 miesięcy z uwagi na fakt ukrywania się podejrzanego, obawę matactwa procesowego oraz zarzucenie podejrzanemu popełnienia zbrodni szpiegostwa.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do zatrzymania poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu tel: 47 701 46 50, bądź dyżurnym Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu tel: 47 701 46 44, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki