Historyczny sukces ostrołęckiej koszykówki!

Koszykarki MUKS Unia Basket zagrają w turnieju finałowym MP.
Koszykarki MUKS Unia Basket zagrają w turnieju finałowym MP. Fot. J. Sender
Koszykarki ostrołęckiego MUKS Unia Basket najpierw okazały się najlepsze na Mazowszu. Potem wygrały turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski, a teraz wywalczyły awans do ścisłego finału.

Podopieczne Macieja Kruszewskiego i Tomasza Pierzchały mimo, że uległy w ostatnim meczu MUKS Poznań, to w końcowej tabeli mając lepszy bilans punktowy od rywalek z Rybnika i Lublina uplasowały się na drugiej pozycji.

W najlepszej piątce turnieju znalazło się miejsce dla kapitan MUKS Unia Basket Natalii Mrozek, a Justyna Kwiatkowska z 71 punktami na koncie została królem strzelców całej imprezy.

Końcowa klasyfikacja: 1. MUKS Poznań 6 pkt., 2. MUKS Unia Basket Ostrołęka 4 pkt., 3. RMKS Rybnik 4 pkt., 4. AZS UMCS Lublin 4 pkt.

Awans do finału jest nie tylko największym sukcesem klubu koszykówki pracującego od lat z młodzieżą. Nigdy w historii ostrołęckiego sportu zespołowo w kategorii młodzieżowej zespół nie znalazł się wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce.

Miejmy nadzieję, że równie godnie nasz zespół zaprezentuje się podczas finałowego turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 20-24 maja w Poznaniu.