Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grupa Azoty przejmuje lidera nawozów specjalistycznych. Wardacki: Grupa Compo Expert całkowicie spełnia nasze oczekiwania.

Redakcja
Portfolio produktowe Compo Expert ma stanowić uzupełnienie dotychczasowej oferty produktów Grupy Azoty.
Portfolio produktowe Compo Expert ma stanowić uzupełnienie dotychczasowej oferty produktów Grupy Azoty. Andrzej Szkocki
Grupa Azoty zawarła warunkową umowę nabycia 100 proc. udziałów w spółce Goat TopCo GmbH, która kontroluje spółkę Compo Expert. Dzięki temu Grupa Azoty poszerzy swoje portfolio o nawozy specjalistyczne dla odbiorców profesjonalnych.

- Ta transakcja znakomicie wpisuje się w nową, zmienioną strategię Grupy Azoty do roku 2020 roku- mówił podczas konferencji prasowej dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. - W tej strategi duży nacisk kładliśmy na rozwój oferty produktów specjalistycznych i poszukiwaliśmy okazji w zakresie akwizycyjnym w regionie. Grupa Compo całkowicie spełnia nasze oczekiwania- dodał.

Przeczytaj także:

Jak tłumaczył Prezes Grupy Azoty, dzięki przejęciu Compo Expert uzupełnimy swoje dotychczasowe różnorodne portfolio nawozowe o nisko wolumenowe produkty charakteryzujące się wysokimi marżami. Jego zdaniem nie pojawia się konkurencja z dotychczasową paletą produktową firmy.

Musimy myśleć o przyszłości Grupy. Widzimy gdzie nasza konkurencja podąża. Widzimy, że segment commodity jest coraz trudniejszy i nie zapowiada się, żeby był łatwiejszy. W związku z tym ta decyzja ma charakter strategiczny i długofalowy- mówił Paweł Łapiński, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.- W długim terminie przyniesie efekty Grupie Azoty.

Łapiński zaznaczył, że również przejmowana firma na tym skorzysta, ponieważ Grupa Azoty może „wnieść do niej sporo dobrego”.

Grupa Compo Expert jest niezależnym, globalnym producentem nawozów specjalistycznych skierowanych do odbiorców profesjonalnych na rynkach w Azji, Europie, obu Ameryk oraz Afryki Południowej. Kluczowe aktywa produkcyjne firmy zlokalizowane są w Krefeld w Niemczech oraz Vall d' Uixo w Hiszpanii.

Portfolio produktowe Compo Expert ma stanowić uzupełnienie dotychczasowej oferty produktów Grupy Azoty. Zdaniem przedstawicieli Grupy wniesie ona zaawansowane rozwiązania w zakresie nawozów specjalistycznych.

Finalizacja transakcji nastąpi po wyrażeniu zgody Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupy Azoty S.A. oraz uzyskaniu niezbędnych zgód rynkowych wymaganych przez właściwe organy kontroli łączenia przedsiębiorstw, w niektórych krajach prowadzenia działalności, co powinno nastąpić nie wcześniej niż w 4. kwartale 2018 roku, ale nie później niż w 1 kwartale 2019 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Grupa Azoty przejmuje lidera nawozów specjalistycznych. Wardacki: Grupa Compo Expert całkowicie spełnia nasze oczekiwania. - Strefa Biznesu

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki