Grad medali ratowników WOPR w Zimowych Mistrzostwach Polski

Archiwum klubu
Ratownicy WOPR pokazali się z bardzo dobrej strony.
Ratownicy WOPR pokazali się z bardzo dobrej strony. Archiwum klubu
Jedenaście medali, w tym cztery złote, trzy srebrne i cztery brązowe medale oraz piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn to dorobek pięciu ratowników WOPR Ostrołęka w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym, które odbyły w Skierniewicach.

Karol Bojarski w kategorii młodzików wrócił z trzema złotymi medalami został mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej oraz w konkurencjach: 25 m holowanie manekina, 50 m holowanie w płetwach.

Rafał Gumowski w kategorii junior młodszy zdobył złoty i trzy srebrne medale. Mistrzem Polski został w konkurencji 50 m holowanie manekina wicemistrzem Polski w klasyfikacji generalnej oraz w konkurencjach: 50 m ratownik i 50 m ratowanie manekina w płetwach.

Paweł Szulerecki w kategorii junior zdobył cztery brązowe medale. Został trzecim zawodnikiem Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej oraz w konkurencjach: 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m kombinowane. Brak zdobycia przez Pawła złota spowodowane było wcześniejszą kontuzją stawu skokowego.

Nowy rekord naszych ratowników dał czwarte miejsce w sztafecie 4x 25 m holowanie manekina w klasyfikacji open. Startowali w składzie: Karol Bojarski, Rafał Gumowski, Paweł Szulerecki i Adam Janczewski, a więc: młodzik, junior młodszy, junior i senior. To ogromny sukces, gdyż w tej konkurencji bardzo liczy się siła podczas holowania ciężkiego manekina. Przegrali tylko ze sztafetami, które składały się z reprezentacji województw.

Adam Janczewski na pierwszej zmianie dał naszej sztafecie 4 x 50 m z pasem drugie miejsce, dobrze popłynął pod wodą Rafał Gumowski, ale Karol i Paweł byli już zmęczenie i nie sprostali rywalom i z nowym rekordem zajęli miejsce szóste. Łukasz Równy w kategorii juniorów w klasyfikacji generalnej zajął dobre ósme miejsce.

Sukces WOPR Ostrołęka zanotowało w klasyfikacji drużynowe, w której zajęło piąte miejsce. Przed ostrołęczanami znalazły się drużyny: Śląskie WOPR, WOPR Województwa Łódzkiego, Dolnośląskie WOPR, a za nami min. WOPR Szczecin, Opolskie WOPR, WOPR Lublin.