Grad medali i wiele rekordów życiowych lekkoatletów OKLA

Trener Bartosz Witkowski z potrójną złotą medalistką Mistrzostw Mazowsza Juniorów Młodszych Klaudią Dobkowską. Fot. Archiwum OKLA
Kolejne niezwykle udany start w Mistrzostwach Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych zaliczyli lekkoatleci ostrołęckiego klubu OKLA. W sumie nasi reprezentanci wywalczyli jedenaście medali, z czego pięć z najcenniejszego kruszcu i ustalili rekordy życiowe na bardzo wysokim poziomie.

Bardzo dobrze w mistrzostwach wypadła prowadzona przez trenera Bartosza Witkowskiego sprinterka Klaudia Dobkowska, która ze stolicy kraju powróciła z trzema złotymi medalami. Jedna z najlepszych zawodniczek OKLA pierwsze złoto wywalczyła na dystansie 400 metrów z czasem 58,48 s, bijąc o ponad dwie sekundy rekord życiowy. Uzyskany wynik jednocześnie dał jej przepustkę na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Drugie złoto Klaudia Dobkowska zdobyła wraz z koleżankami (Joanna Golan, Dominika Zaniewska i Katarzyna Gwiazda) w sztafecie 4 x 100 metrów z wynikiem 50,96 s. Trzeci medal padł łupem naszej sprinterki w biegu na 400 metrów przez płotki, a wynik 64,69 s obecnie jest jednym z najlepszych w Polsce w jej kategorii wiekowej.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawiła także Magdalena Wołejszo w skoku w dal, która z wynikiem 11,65 m wygrała cały konkurs pokonując Halową Mistrzynię Polski Juniorek Małgorzatę Zyśk z Ostrowi Mazowieckiej. Złoto w konkurencji skoku w dal wywalczyła z kolei Joanna Golan osiągając w swojej najlepszej próbie 5,06 m. W skoku wzwyż bardzo dobrze po raz kolejny wypadł Jakub Choroszewski, któremu wynik 185 cm (wyrównany rekord życiowy) dał tytuł wicemistrza Mazowsza. Srebrne medale zdobyli także Igor Bastek w rzucie dyskiem (1,5 kg) - 44,91 m, Luiza Grabowska w biegu na 100 m - 12,95s w eliminacjach i 12,80 s w finale, Kajetan Prusaczyk w rzucie młotem (6 kg) juniorów - 54,33 m. Medal brązowy w rzucie młotem juniorów zdobył Adam Rawa - 45,41m (rekord życiowy), a w skoku w dal Karol Sęk - 6,07 m.

Tuż za podium ma czwartych miejscach rywalizację zakończyli juniorzy młodsi: Karol Broniek w biegu na 200 m, Katarzyna Gwiazda w skoku w dal oraz Igor Bastek w pchnięciu kulą (5 kg), oraz Magda Wołejszo, która była czwarta w skoku w dal juniorek. Ponadto nowymi rekordami życiowymi mogą pochwalić się: Przemysław Bruliński, Monika Młynarczyk, Hubert Can, Damian Świerdzewski i Mateusz Zalewski, Anton Yetsyk, Hubert Broniek, Arkadiusz Borkowski i Karolina Madrak.