MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Golfiści zaskoczeni przez aligatora. Sytuacja zarejestrowana przez użytkownika. Częsty obrazek na Florydzie. WIDEO

Mateusz Pietras
Mateusz Pietras
Nieoczekiwane zdarzenie na polu golfowym na Florydzie
Nieoczekiwane zdarzenie na polu golfowym na Florydzie LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/East News
Do sytuacji bez precedensu doszło na jednym z pól golfowych na Florydzie. Jadący wozem golfowym zawodnicy zostali zaskoczeni przez spłoszonego aligatora wędrującego do zbiornika wodnego. Jak podaje miesięcznik golfowy ''Golf Monthly'', obecność ogromnego gada w tym miejscu nie jest żadną nowością. Zobacz WIDEO.

Floryda pełna aligatorów

Na Florydzie ludzie masowo grają w golfa. Jest to związane nie tylko z popularnością tego sportu w Stanach Zjednoczonych,
ale również z liczbą pól, które są obecne w tej części państwa.

Jednak dla wielu wytrawnych golfistów, te tereny charakteryzują się również obecnością nieproszonego gościa jakim jest... aligator.

Wedle wielu źródeł w tym stanie zamieszkuje około 1,3 mln gadów, a te bardzo duże i silne zwierzęta można spotkać prawie wszędzie, gdzie jest woda. A o nią nie trudno, gdyż mnóstwo pól golfowych posiada co najmniej jeden staw lub jezioro.

Golfiści zaskoczeni przez ogromnego gada

Jak informuje ''Golf Monthly'' na jednym z poł golfowych ów gad zaskoczył parę zawodników, którzy jechali ścieżką przeznaczoną dla wozów przechodzącą obok jeziora. Ich podróż na chwilę została przerwana przez spłoszonego aligatora.

Film został udostępniony na Instagrama przez głównego meteorologa WINK News Matta Devitta. Pewien człowiek nagrywa aligatora stale powracającego w stronę znajdującego się przed nim zbiornika wodnego.

,,Nie próbował dopaść ludzi, szedł w stronę rzeki, a samochód podjechał w jego stronę i go przestraszył'' – brzmi jeden z komentarzy.

Zwierzę zanim dotarło do drogi prowadzącej do wody zostało przestraszone przez mknący tuż przed wózek golfowy. Golfiści zjechali z wyznaczonej trasy, by uniknąć zderzenia z ''nieprzyjacielem''. Po całym zdarzeniu gad powrócił do zbiornika wodnego.

Komisja ds. Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody Florydy (FWC) stwierdza, że ​​śmiertelne ataki aligatorów są na Florydzie niezwykle rzadkie, W latach 1948–2021 na Florydzie doszło do 442 niesprowokowanych ataków aligatorów, w wyniku których życie straciło 26 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Golfiści zaskoczeni przez aligatora. Sytuacja zarejestrowana przez użytkownika. Częsty obrazek na Florydzie. WIDEO - Sportowy24

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki