Gladiator poległ w Brudkach

Mariusz Korzeb (na zdjęciu) dwukrotnie zadawał ciosy Gladiatorowi.
Mariusz Korzeb (na zdjęciu) dwukrotnie zadawał ciosy Gladiatorowi. P. Nowak
Piłkarze KS Wąsewo w 8. kolejce A klasy pokonali na własnym boisku w Brudkach Starych Gladiatora Słoszewo 6:3. Przerwali w ten sposób serię dwóch ligowych porażek i awansowali na 7. miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w sobotę, 8 października układała się znacznie lepiej dla gości. Najpierw pewnie egzekwując rzut karny otworzyli wynik, a po jednym z kontrataków podwyższyli prowadzenie. Wąsewo miało dużo sytuacji podbramkowych, ale nie potrafiło ich zamienić na bramki i do przerwy przegrywało 0:2.

W szatni gospodarze zdołali wyregulować celowniki, dzięki czemu po zmianie stron sytuacja na boisku obróciła się o 180 stopni. W pierwszych minutach bardzo dobrą sytuację miał jeszcze Gladiator, ale Adrian Orłowski tym razem nie dał się pokonać, a jego koledzy z pola rozpoczęli strzelecką kanonadę. W ciągu 40 minut zaaplikowali rywalom aż 6 bramek. Po takim ciosie przyjezdni nie zdołali się już podnieść i tylko dołożyli jedną bramkę zmniejszając rozmiary porażki.

KS Wąsewo - Gladiator Słoszewo 6:3 (0:2)
Bramki dla Wąsewa: Podolak Jakub x 2, Korzeb Mariusz x 2, Pałubiński Adam, bramka samobójcza

Wąsewo: Orłowski - Samsel, Jarka, Nerek, Korzeb Marcin (75. Wojtyła) - Godlewski, Korzeb Mariusz, Przygoda, Pazik (46. Skrzecz) - Podolak, Pałubiński (80. Sitek)