Gimnazjalistki z Broku mistrzyniami powiatu w halówce (zdjęcia)

Na hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Andrzejewie 27 lutego rozgrywany był powiatowy turniej piłki halowej dziewcząt w kategorii gimnazjów. Zwycięstwo i awans do rozgrywek kolejnego szczebla wywalczyły piłkarki z Broku pokonując w finale gospodynie 3:5.
Gimnazjalistki z Broku mistrzyniami powiatu w halówce

Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn, podzielonych tradycyjnie na dwie grupy. Każdy mecz trwał 9 minut. Wyjątkiem były mecze pucharowe, które w przypadku remisu rozstrzygane były w 4-minutowej dogrywce. Taka sytuacja miała miejsce między innymi w pierwszym półfinale. Na prowadzenie wyszło w nim Komorowo, ale gospodynie mając atut w postaci własnego boiska doprowadziły do wyrównania, a w dogrywce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugim półfinale Brok szybko strzelił Małkiniankom gola, dzięki czemu kontrolował mecz i wygrał ostatecznie 3:1. W "finale pocieszenia" ponownie spotkały się ekipy Komorowa i Małkini, które rywalizując w grupie zremisowały bezbramkowo. Tym razem jednak górą były reprezentantki gminy Ostrów. W potyczce, której stawką było mistrzostwo, padło dużo goli. Dziewczętom z Andrzejewa własna hala już nie pomogła i mimo, iż w grupie A pokonały swego rywala 2:1, to w finale przegrały dwoma bramkami. Najsłabszym zespołem był tego dnia Nur, który przegrał z Zarębami Kościelnymi spotkanie o piątek miejsce.