MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Genialna nowość w Windowsie. Kopiowanie tekstu jest teraz jeszcze prostsze. Zobacz, jak działa świeża funkcja

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Zobacz, jak działa nowa funkcja w systemie Windows.
Zobacz, jak działa nowa funkcja w systemie Windows. pxhere / Microsoft
Z Windowsa korzystają codziennie miliony ludzi na całym świecie. Wielu z nich pracuje przy komputerze z tekstem. Jego edycja jest zazwyczaj dość prosta, jednak problemem bywa konieczność przepisywania liter i cyfr z obrazu. Microsoft wprowadził właśnie genialną funkcję, dzięki której nie będzie to już problemem. Zobacz, jak działa kopiowanie tekstu z obrazu w Windows.

Spis treści

Narzędzie Wycinanie w systemach Windows

Wykonywanie zrzutów ekranu w systemach Windows jest funkcjonalnością niezwykle przydatną. Screenshot to przeniesienie widocznej zawartości obszaru roboczego widocznego na ekranie do formy cyfrowego obrazu. Tak stworzony plik można:

  • przycinać,
  • modyfikować
  • i zapisywać

w taki sposób, aby spełnił określone zadanie. Ogranicza to potrzebę przepisywania tekstu i tłumaczenia wyglądu pewnych rzeczy naszemu odbiorcy.

Problemem do tej pory była jednak konieczność przepisywania niektórych tekstów z nieedytowalnych obrazów. Czasami nie potrzebujemy przekazać pliku, a jedynie samą treść w formie cyfr, liter i innych znaków. Na szczęście Narzędzie Wycinanie otrzymało właśnie genialną, nową funkcję.

Windows – kopiowanie tekstu z obrazu

Wraz z jedną z ostatnich aktualizacji, Narzędzie Wycinanie, służące do tej pory głównie do:

  • wykonywania zrzutów ekranu
  • oraz nagrywania zawartości wyświetlacza w formie filmu,

otrzymało funkcję opartą na sztucznej inteligencji. Dzięki niej możliwe jest kopiowanie tekstu bezpośrednio z wykonanego zrzutu ekranu.

Kopiowanie tekstu z obrazu w Narzędziu Wycinania
Narzędzie Wycinanie samo informuje użytkownika o nowej funkcjonalności. Kacper Derwisz / Polska Press

Oprócz możliwości skopiowania do schowka części lub całości tekstu z obrazu, nowa funkcja potrafi też automatycznie ukryć wszelkie wrażliwe dane, takie jak adresy e-mail czy numery telefonu. Dzięki temu nie udostępnimy nikomu przez przypadek tego, czego nie powinniśmy.

Co na pewno ucieszy użytkowników Windowsa, rozpoznawanie i możliwość kopiowania tekstu działa także w przypadku pisma odręcznego. Niestety wiąże się to z pewnymi błędami. Zdecydowanie łatwiej jest jednak poprawić nieliczne pomyłki algorytmu, niż przepisywać wszystko od zera.

Rozpoznawanie pisma odręcznego w Windows
Funkcjonalność potrafi również rozpoznawać pismo odręczne, jednak z niewielkimi błędami. Kacper Derwisz / Polska Press

Jak używać rozpoznawania tekstu z obrazu w Windows?

Po wykonaniu zrzutu ekranu za pomocą skrótu klawiszowego Shift + Windows + S w górnej belce opcji pojawiła się nowa ikonka w formie niepełnego, zaokrąglonego kwadratu z kreskami w środku. Po jej wciśnięciu algorytm rozpozna tekst i sam podsunie wszystkie potrzebne opcje.

Funkcja ta z pewnością przyda się nie tylko osobom pracującym przy komputerze, ale również uczniom i studentom organizującym swoje notatki.

Zobacz również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Genialna nowość w Windowsie. Kopiowanie tekstu jest teraz jeszcze prostsze. Zobacz, jak działa świeża funkcja - GRA.PL

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki