MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Filmowe środy z Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce – repertuar na czerwiec 2024

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Fot. 123rf
Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce przedstawiło repertuar „Filmowych śród z MŻW” na czerwiec 2024. Bezpłatne bilety na seanse można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je (w zależności od dostępności), dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061. Jedna osoba może maksymalnie odebrać/zarezerwować 4 bilety – ich odbiór powinien nastąpić najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem. Bilety wydawane są na tydzień przed seansem. Jakie filmy wyświetlane będą w czerwcu? Przeczytajcie.

Środa 5 czerwca, godz. 18.00

POWOŁANY 2

„Powołany 2” to kontynuacja internetowego hitu, który stał się fenomenem w sieci i dotarł do milionów widzów na całym świecie. Tym razem powraca na wielkim ekranie w gwiazdorskiej obsadzie.

Utalentowany plastycznie Arek doznaje miłosnego zawodu. Wyładowując złość, niszczy ogrodzenie przypadkowego domu. Na jego nieszczęście świadkiem wydarzenia jest ksiądz, który przyjaźni się z właścicielem posesji.

Duchowny proponuje Arkowi, że sprawa rozejdzie się po kościach pod warunkiem, że chłopak pomoże w odmalowaniu zniszczonego kościoła. Stara świątynia wkrótce staje się schronieniem dla znajomych Arka, którym grozi poważne niebezpieczeństwo.

Religijny, fabularyzowany dokument
Produkcja: Polska
Czas trwania: 95 minut

Środa 12 czerwca, godz. 18.00

POWOŁANY 2

Środa 19 czerwca, godz. 18.00

CZERWONE MAKI

„Czerwone maki” to pierwszy polski film fabularny o słynnej i zwycięskiej bitwie o Monte Cassino. W filmie fikcja przeplata się z faktami, tworząc magnetyczną i angażującą widzów opowieść.

Wyścig z czasem, pełen napięcia proces planowania natarcia i ogromny ciężar nieodwracalnych decyzji podejmowanych przez dowódców II Korpusu czynią z „Czerwonych maków” kino pozostawiające niezapomniane emocje.

Historię bitwy oglądamy oczami Jędrka – młodego chłopaka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać.

Zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu oraz budząca się miłość do sanitariuszki Poli sprawią jednak, że Jędrek przejdzie głęboką przemianę.

Dramat, historyczny, wojenny
Produkcja: Polska
Czas trwania: 122 minuty

Środa 26 czerwca, godz. 18.00

CZERWONE MAKI

O kontakt w sprawie rezerwacji muzeum prosi od wtorku do soboty w godz. 10.00–18.00 bądź w niedzielę w godz. 10.00–16.00.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki