MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Filmowe środy w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Repertuar na styczeń 2024. Bilety są darmowe

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Wideo
od 12 lat
Co będzie grane w styczniu w ostrołęckim Muzeum Żołnierzy Wyklętych? Najbliższy seans 3 stycznia!

Filmowe środy z MŻW – repertuar na styczeń 2024
Bezpłatne bilety na seans można odebrać w kasie muzeum lub zarezerwować je, dzwoniąc pod numer telefonu 510 139 061 (odbiór biletu najpóźniej 30 minut przed wydarzeniem, bilety wydawane są tylko na najbliższy seans).
O kontakt w sprawie rezerwacji biletów muzeum prosi od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 18.00 bądź w niedzielę w godz. 10.00 – 16.00.

NAJWIĘKSZY DAR
środa 3 stycznia, godz. 18.00

Najnowszy film Juana Manuela Cotelo, któremu sławę przyniosła kultowa już „Ziemia Maryi”, zaskakuje, oczarowuje i dostarcza widzom wielu emocji. „Największy dar” to fabularyzowany dokument w konwencji… westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna).

Głównym bohaterem opowieści jest Reżyser (w tej roli sam Cotelo), który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem.

Artystę dopada jednak kryzys twórczy i masa wątpliwości: może zmienić zakończenie? czy w każdej historii ludzie muszą się na końcu pozabijać? Ucieka z planu, by poszukać inspirujących i prawdziwych opowieści, które pomogłyby mu wymyślić inny finał swojego dzieła.

Prawdziwe życie okazuje się bardziej zaskakujące niż wymyślone historie… Czy możliwa jest tak bezgraniczna miłość i tak bezwarunkowe przebaczenie?

Gatunek: obyczajowy
Produkcja: Hiszpania, Polska
Czas trwania: 90 minut

WANDEA. ZWYCIĘSTWO ALBO ŚMIERĆ
środa 10 stycznia, godz. 18.00

Nakręcona z rozmachem epicka opowieść o wielkim powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu duchowieństwa i Kościoła, w obronie tradycji i wiary katolickiej.

Jest rok 1793. Brutalna rewolucyjna tyrania krwią spod gilotyny znaczy i buduje „nową Francję”. Zabito króla, zwolenników monarchii, tysiące księży i wiernych, ale czterech na pięciu straconych pochodziło ze stanu trzeciego, czyli „ludu francuskiego”, w imię którego podobno wybuchła i toczyła się rewolucja.

Trzy wielkie hasła rewolucji: wolność, równość, braterstwo, brzmią jak ponury żart. Wiosną 1793 roku lud francuski z Wandei mówi „dość”. Wybucha powstanie, stworzona zostaje Armia Katolicka i Królewska, a na jej sztandarach widnieje Najświętsze Serce Pana Jezusa…

Gatunek: historyczny
Produkcja: Francja
Czas trwania: 100 minut

TYLKO POWIEDZ KAŻDEMU
środa 17 stycznia, godz. 18.00

Autorka, Aneta Barcik (debiut reżyserski), niezwykle barwna i hipnotyzująca postać, która jednocześnie jest narratorką obrazu, przez rok towarzyszy z kamerą ks. Robertowi, ale także jego parafianom; małomiasteczkowej wspólnocie bogatej w rodziny, żyjącej pełnią życia, zaangażowanej w inicjatywy lokalne, wspierającej się wzajemnie, modlącej się i starającej żyć blisko Boga. Ten świat istnieje naprawdę!

Film nadziei, optymizmu, ale też tęsknoty za tym co proste i dobre. Film „ku pokrzepieniu serc” tych, którzy wierzą pomimo trendów na niewiarę.

Film, który potrafi zauroczyć, przytulić do serca, dodać otuchy. Jest coś w nim z terapii dla katolickiej duszy po skandalach w Kościele, ale też zmasowanej fali oskarżeń i ataków. Absolutnie warto wziąć w niej udział…

Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Polska
Czas trwania: 72 minuty

LĘK
środa 24 stycznia, godz. 18.00

Małgorzata kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze.

Młodsza siostra Łucja jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka.

Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu.

Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

Gatunek: fabularny
Produkcja: Polska, Szwajcaria, Niemcy
Czas trwania: 96 minut

JEDNA DUSZA
środa 31 stycznia, godz. 18.00

Jest rok 1990, kiedy na świat przychodzi Alojz. Mijają lata. Dorosły już mężczyzna jest twardym górnikiem, mającym charyzmę i posłuch kolegów. Jednak skłonność do alkoholu i przemocy sprawia, że każdego dnia cierpią jego najbliżsi – żona i mali synowie.

Podczas katastrofy w kopalni Alojz bez wahania ratuje życie kolegi, którego dotychczas bezlitośnie szykanował. Wypadek stanie się dla całej rodziny przełomem, który bezpowrotnie odmieni jej życie. Paradoksalnie jednak, mimo tragicznych konsekwencji, przyniesie też iskrę nadziei.

Gatunek: fabularny
Produkcja: Polska
Czas trwania: 94 minuty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki