MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Estonki silniejsze od Unii Basket w drugim starciu Euroligi (zdjęcia)

Potrzymanie rywalek było niezwykle trudne.
Potrzymanie rywalek było niezwykle trudne. Fot. A. Dobkowski
Porażkę w drugim spotkaniu turnieju Euroligi z estońskim Audentes SK zaliczyły zawodniczki ostrołęckiej Unii Basket.

Unia Basket - Audentes SK

Podopieczne trenera Macieja Kruszewskiego słabo rozpoczęły spotkanie i długo nie mogły się wstrzelić w kosz rywalek. Szczególnie słaba w wykonaniu naszego zespołu była druga kwarta meczu w której Estonki wysoko zawiesiły poprzeczkę w obronie, a Unia nie potrafiła się skutecznie przeciwstawić.

- Nie jestem zadowolony z wyniku, chociaż wiadomo, że zwycięstwo w tym meczu byłoby wielką sensacją - mówił po meczu trener Maciej Kruszewski. - Podjęliśmy jednak walkę i szczególnie w drugiej połowie zagraliśmy niezły mecz. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach będzie jeszcze lepiej.

MUKS Unia Basket Ostrołęka - Audentes SK (Estonia) 49:75 (13:22, 5:20, 17:20, 14:13)

Punkty dla Unii: Patrycja Jarka 22, Aleksandra Grzyb 6, Paulina Jarka 6, Kinga Jakubiak 6, Milena Kołoszko 4, Justyna Snarska 3, Anna Więckowska 2, Martyna Michalska 0, Martyna Stachacz 0, Wiktoria Palkowska 0, Kinga Mordecka.