Energa Pekpol z jednym punktem na inaugurację rozgrywek I ligi

Pekpol na inaugurację ligi zdobył jeden punkt.
Pekpol na inaugurację ligi zdobył jeden punkt. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu na inaugurację rozgrywek I ligi musieli przełknąć gorycz porażki, ulegając beniaminkowi Camperowi Wyszków w wyjazdowym starciu 2:3.

Energa Pekpol Ostrołęka w obiektywie

- Uważam, że w sobotnim spotkaniu zadecyduje dyspozycja dnia - mówił jeszcze przed rozpoczęciem meczu trener Pekpolu Andrzej Dudziec.

Podopieczni trenera Jana Sucha w ostatnich dwóch tygodniach odbyli poważne sprawdziany m.in. z Politechniką Warszawską. Energa Pekpol nie miał z kim sparować, bo większość zespołów plan gier kontrolnych miała już dokładnie zaplanowany. W efekcie naszym siatkarzom mogło brakować nieco wspólnej gry, aby jeszcze lepiej przygotować się do pierwszego starcia sezonu.

Podopieczni Andrzeja Dudźca sobotnie spotkanie rozpoczęli dobrze, ale mimo wysokiego prowadzenie w pierwszym secie, ostatecznie przegrali partię 26:28. W kolejnym secie ponownie Camper był górą, ale Pekpol stać było na zwycięstwa w trzeciej i czwartej partii. Tie-break należał do gości, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo i zdobyli dwa punkty. Naszym siatkarzom na inaugurację pozostał jeden.

Camper Wyszków - Energa Pekpol Ostrołęka 3:2 (30:28, 25:20, 20:25, 26:28, 15:10)