MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Emerytury i renty rolnicze przed świętami? Jeszcze dziś możesz otrzymać przelew, KRUS realizuje świadczenia

Katarzyna Zawada
Katarzyna Zawada
Osoby pobierające emerytury i renty rolnicze z KRUS otrzymają grudniowe świadczenia jeszcze przed świętami.
Osoby pobierające emerytury i renty rolnicze z KRUS otrzymają grudniowe świadczenia jeszcze przed świętami. pixabay.com/PhotoMIX-Company
Rolnicze świadczenia są wypłacane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w podobnych terminach, co część tych z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W tym roku Wigilia przypada w niedzielę, a pierwszy dzień świąt w poniedziałek, co stanowi dzień wolny od pracy. W związku z tym wszystkie emerytury i renty trafią na konta jeszcze przed świętami.

Spis treści

Kiedy KRUS wypłaca emerytury i renty rolnicze?

Emerytury i renty najczęściej realizowane są w formie przelewów lub pocztowego doręczenia. Każdy świadczeniobiorca ma ustalony termin płatności, czyli dzień, w którym ma wypłaconą konkretną kwotę.

W przypadku KRUS przewidziano cztery takie terminy – 10., 15., 20. i 25. dnia miesiąca. W ZUS, oprócz tych dat, są jeszcze trzy dodatkowe dni wypłat – 1., 5. oraz 6. dzień miesiąca.

Czy emerytura lub renta rolnicza dotrze przed świętami?

Jeśli termin płatności przypada na dzień wolny, święto lub sobotę/niedzielę, termin na wypłatę świadczenia mija następnego dnia, który nie jest wolnym ani sobotą. W grudniu pierwszy i drugi dzień świąt wypadają w dni robocze, wypłaty będą zrealizowane wcześniej.

KRUS zadeklarował, że będzie się starał, aby wszystkie emerytury i renty zostały wypłacone najpóźniej ostatniego dnia roboczego przed wypadającym dniem wolnym lub sobotą.

Każdy senior, niezależnie od organu ubezpieczającego, dostanie więc swoje świadczenie przed świętami. Osoby, które zazwyczaj otrzymują pieniądze 25. dnia miesiąca, na koniec 2023 roku wezmą je wcześniej – do 22 grudnia.

O ile ubezpieczeni w Kasie mają sytuację jasną, to osoby ubezpieczone z ZUS mogą liczyć na niespodziankę – w grudniu w ich ręce trafią podwójne wypłaty. Chodzi o pobierających świadczenia 1. dnia miesiąca. Wpłata trafi do nich nie tylko 1 grudnia, ale także 29 grudnia (w zamian za 1.01.2024 – święto).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Emerytury i renty rolnicze przed świętami? Jeszcze dziś możesz otrzymać przelew, KRUS realizuje świadczenia - Strefa Agro

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki