Elektro-Instal umacnia się na pozycji lidera ALPN (zdjęcia)

Elektro-Instal wygrał kolejny ważny mecz i z kompletem zwycięstw przewodzi w rozgrywkach Amatorów. Fot. Paweł Nowak
Najważniejszym wydarzeniem 4. kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Ostrowi był mecz, który miał wyłonić lidera tabeli na najbliższe dwa tygodnie.
Czwarta kolejka ostrowskiej ALPN

Początkowo wyrównane spotkanie nie miało zdecydowanego faworyta. Jako pierwsi na prowadzenie, po stałym fragmencie gry, wyszli piłkarze z Jasienicy. "Elektrycy" jednak po kilku minutach odrobili straty po ładnej akcji i fantastycznym "woleju". W drugiej połowie prowadzenie uzyskała drużyna z Kuskowizny, która skutecznie się broniąc dowiozła zwycięstwo do końca meczu i z kompletem zwycięstw umocniła się na pierwszym miejscu tabeli.

Tradycyjnie w pierwszych minutach dużo problemów sprawili rywalom reprezentanci Canexpolu. Z każdą kolejną minutą przewagę osiągał jednak Pierrot i strzelając 4 bramki wygrał to spotkanie. Po raz kolejny postraszyli rywali, strzelając gola kontaktowego na 2:1, zawodnicy z Kosewa. Schneider jednak szybko się pozbierał i wbijając kolejne bramki nie dał beniaminkowi szans na zwycięstwo.

W meczu kończącym niedzielną serię gier B.D. Art męczył się nieco, ale ostatecznie pokonał "Komunalkę". Ta z kolei w trakcie tygodnia zdobyła 1, albo raczej straciła 2 punkty w zaległym meczu 3. kolejki. Sokół/Forte, mimo gry w nie najmocniejszym składzie walczył do końca i w samej końcówce zdołał zremisować 2:2 i uratować 1 punkt.

Po tej kolejce widać już, że faworytami obecnej edycji rozgrywek są Stacja i Elektro-Instal. Ciekawie natomiast zapowiada się walka w środku tabeli, gdzie stawka jest dość wyrównana i każdy z każdym może wygrać.

Orz Kosewo: Jaworowski Maciej
Schneider: Kosowski Konrad x 2, Szyszkowski Emil, Szelaszuk Sylwester, Stachacz Michał

7. Sokół/Forte 3 m. 4 pkt. (6:8)
8. Jednostka Wojskowa 34-70 3 m. 4 pkt. (3:5)
9. ZGKiM 4 m. 1 pkt. (3:9)
10. Orz Kosewo 3 m. 1 pkt. (3:13)
11. Canexpol 4 m. 0 pkt. (2:18)

Strzelcy:
6 goli - Kozioł Marcin (Elektro-Instal)
5 goli - Krajewski Paweł (Stacja)
3 gole - Bandarzy Artur (Sokół/Forte), Imiński Jacek (B.D. Art), Sokół Kamil (J.W. 34-70), Kuropatwa Kasjan (B.D. Art)