Dziewczyny na medal

AD
Angelika Wikieł zapewniła sobie kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów.
Angelika Wikieł zapewniła sobie kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów. Fot. Archiwum organiatora
Świetne występy w silnie obsadzonym imprezach pływackim zanotowały zawodniczki ostrołęckiego UŚKS, siostry Angelika i Żaklina Wikieł.

Starsza z podopiecznych trenera Włodzimierza Janczewskiego dostąpiła zaszczytu występu w barwach reprezentacji Polski w trójmeczu pływackim dla juniorów z udziałem zawodniczek Czech, Słowacji i naszego kraju. Reprezentantka Ostrołęki pierwszego dnia imprezy nie dała szans rywalkom wygrywając wyścig stylem klasycznym z bardzo dobrym wynikiem 2:40,40. W kolejnym starcie potwierdziła swoją klasę pokonując wszystkie rywalki na 100 m również stylem klasycznym z czasem 1:16,08. Drugiego dnia imprezy Angelika Wikieł startowała sztafecie reprezentacji Polski 4 x 100 m i wywalczyła drugą lokatę.

W ogólnej klasyfikacji biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce, zdobywając puchar trzech państw. Uzyskane, przez naszą zawodniczkę wyniki dają jej w tym sezonie trzynastą lokatę w kategorii seniorów. Jednocześnie Angelika została powołana do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które w lipcu rozegrane zostaną w Turcji

Bardzo dobry występ zaliczyła z kolei w zawodach pływackich w Płońsku Żaklina Wikieł, która w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym zdobyła złoty medal, bijąc przy okazji rekordy życiowy. Dodatkowo podopieczna Włodzimierza Janczewskiego była trzecia w wyścigu na 50 m stylem motylkowym.