Dwa punkty Nike w starciu z Ozorkowem (zdjęcia, wideo)

Dobre spotkanie w barwach Nike rozegrała Gabriela Borawska.
Dobre spotkanie w barwach Nike rozegrała Gabriela Borawska. Fot. A. Dobkowski
Siatkarki Eko Energia Nike Ostrołęka w meczu przed własną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia pokonały UKS Ozorków 3:2.

Eko Energia Nike Ostrołęka - UKS Ozorków

(fot. Fot. A. Dobkowski)

Podopieczne trenerów Roberta Kupisza i Tomasza Kordowskiego słabo rozpoczęły spotkanie popełniając w pierwszej partii zbyt dużo błędów, aby myśleć o zwycięstwie. Porażka 17:25 i zmiany dokonane przez szkoleniowców pobudziły zespół do walki.

W drugim secie bardzo dobrze wypadła wprowadzona na plac gry Ada Surawska, która w końcówce seta wykończyła świetnie kilka ataków z rzędy dając Nike zwycięstwo 25:20. Na pochwałę zasługuje również dobre przyjęcie, rozegranie Małgorzaty Kupisz i wykończenie ataków przez Gabrielę Borawską.

W trzecim secie zespół z Ozkorkowa zagrał wręcz fatalnie, popełniając wiele niewymuszonych błędów zarówno w ataku, jak i przyjęciu, co skutkowało porażką do 16. Niestety nasze zawodniczki za bardzo uwierzyły w swoje umiejętności i zamiast w czwartym secie dopełnić formalności, przegrały do 14.

W efekcie o wyniku meczu zadecydował tie-break w którym nasze siatkarki mimo, że przegrywały już 5:10, ostatecznie odrobiły kilku punktów z rzędu i ostatecznie wygrały 15:13, zdobywając ważne dwa oczka do ligowej tabeli.

Eko Energia Nike Ostrołęka - UKS Ozorków 3:2 (17:25, 25:20, 25:16, 14:25, 15:13)

Nike: Kupisz, G. Borawska, Przybyłek, Zyśk, Rapucha, Iwaniuk, Skiba (l) oraz Surawska, Barszcz, Turek, Mierzejewska-Gębska, Sobotka (l)