Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drugie miasteczko ruchu drogowego w Wyszkowie

Ewelina Przygoda
Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie otworzono drugie Miasteczko Ruchu Drogowego w Wyszkowie. Tego dnia wręczono również karty rowerowe uczniom klas IV.

Wniosek o dofinansowanie, złożony przez szkołę do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nie przeszedł, stąd powstanie miasteczka, to zasługa sponsorów. Koszt inwestycji wyniósł 8 tys. zł. Projektantem terenu był Tadeusz Fedorczyk, zaś wykonawcą Adam Karpiński. Miasteczko liczy 500 m kw, mieści się na nim trzydzieści sześć znaków poziomych. Narysowano przejście dla pieszych, a także znaki pionowe. Jest przejazd kolejowy, rondo i skrzyżowanie. Dyrektor Jan Hryniewicz przyznał, że miasteczko jest takim specjalnym prezentem na dzień dziecka.
- W kwietniu 2009 roku zwróciłem się do komendanta Adama Krzemińskiego, czy uważa że miasteczko jest potrzebne przy Szkole Podstawowej nr 2. Komendant odpowiedział, że idea budowania miasteczek powinna objąć wszystkie placówki oświatowe. Dodał, że w naszej szkole dużo uwagi poświęca się zasadom i zagrożeniom ruchu drogowego. Usytuowanie miasteczka przy szkole pozwoli korzystać z niego okolicznym szkołom i przedszkolom - opowiadał.
Wiceburmistrz Teresa Trzaska tłumaczyła, że idea powstania miasteczka, opiera się na chęci zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom.
- Rozwój motoryzacji jest teraz bardzo szybki. Młodzież chętnie uczy się poruszania po drogach, czego przykładem jest jej uczestnictwo w konkursach - stwierdziła.
Miorosław Morchat, dyrektor Inspektoratu PZU S.A. w Ostrołęce przyznał, że z uznaniem patrzy na miasteczko.
- To miasteczko jest zdecydowanie najpiękniejsze i najbardziej funkcjonalne z tych, które widziałem. PZU zależy na bezpieczeństwie dzieci. Sponsorujemy także boiska dla dobra dzieci - powiedział.
Wszyscy uczniowie klas IV otrzymali odblaski i kamizelki od Krzysztofa Frejnika, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych "Życzliwi poszkodowanym" i drobne upominki od PZU. Siedemdziesięciu dwóch uczniów zdało egzamin na kartę rowerową. Honorata Depta poradziła sobie najlepiej z częścią teoretyczną. Mateusz Zaniewski świetnie znał się na obsłudze technicznej roweru. Mariusz Sulich posiadł wzorcowe umiejętności praktyczne, a Adam Augustynik był niezastąpiony w udzielaniu pomocy przedlekarskiej. Te cztery osoby otrzymały kaski rowerowe. Miasteczko poświęcił ks. dziekan Waldemar Krzywiński. Po uroczystym otwarciu odbył się pokaz jazdy rowerowej w wykonaniu najlepszych uczniów.

Honorata Depta dała pokaz jazdy rowerowej
Honorata Depta dała pokaz jazdy rowerowej Fot. E. Przygoda

Przecięcia wstęgi dokonała wiceburmistrz Teresa Trzaska, dyrektor szkoły Jan Hryniewicz, uczennica Honorata Depta oraz komendant policji Adam Krzemiński
(fot. Fot. E. Przygoda)

Honorata Depta dała pokaz jazdy rowerowej
(fot. Fot. E. Przygoda)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki